Як визначити норму своєї ваги.

Вага тіла - один з показників фізичного розвитку людини. Надмірна вага, також як і недостатній, можуть демонструвати наявність тих чи інших відхилень у здоров'ї. Тому важливо підтримувати його в межах норми.
Інструкція
1
Вага може коливатися в залежності від часу доби, загального самопочуття і від кількості з'їденого і випитого. Тому вимірювати свою вагу найкраще вранці до першого прийому їжі.
2
Щоб визначити свою нормальну вагу, відніміть з значення зростання в сантиметрах сто. Нормальним вважається, якщо вага в кілограмах коливається біля отриманої різниці. Якщо вага більше отриманого значення, це говорить про його надлишку, якщо значно менше - то про нестачу.
3
Попередній спосіб є дуже приблизними. Для більш точного визначення скористайтеся такою формулою: вага в кілограмах розділите на значення зростання в метрах, зведене в квадрат. Якщо ви отримаєте значення в межах 19-25, то ваша вага є нормальним; значення нижче 19 говорять про зниженому вазі, а менше 16 - про виснаження. Навпаки, значення, що перевищує 25, свідчить про надлишок ваги , і показник вище 30 - про ожиріння.
4
Також незайвим буде дізнатися свій абдомінальний індекс, який може продемонструвати наявність зайвої ваги . Для цього виміряйте об'єм талії. Якщо він перевищує 80 сантиметрів у жінок і 85 сантиметрів у чоловіків, безумовно, вага перевищив норму.
5
Крім розрахункових методів визначення ваги можна використовувати інструментальні. Для цього зверніться у медичний центр або придбайте підлогові ваги, які мають вбудовану функцію визначення відсотка жирової тканини. Іноді надмірний вміст жиру може спостерігатися і при значеннях ваги , цілком укладаються в норми.
6
У спортивних центрах також використовують метод визначення наявності надлишку жиру за допомогою спеціального інструменту, вимірюючи товщину жирових складок. Спробуйте затиснути пальцями складку шкіри вище пахвовій западини. Не відпускаючи пальців, відпустіть шкіру і за допомогою лінійки виміряйте відстань між пальцями. Якщо воно менше двох з половиною сантиметрів, то у вас немає надлишків жиру, і вага є нормальним.
7
Треба зауважити, що вага, який вважається нормальний, далеко не завжди є ідеальним. Більшість людей не ведуть активного способу життя, тому, як правило, нормальною вагою називається той, який перевищує ідеальний на 10-15 відсотків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tUTRh_o6KC8