Як розділити диск.

Ви купили собі новий жорсткий диск. Встановили, підключили. Якщо у вас цей жорсткий диск служить додатковим сховищем, то ділити його немає потреби. А от якщо ви збираєтеся встановлювати туди ОС, краще його розбити на 2 частини - це найоптимальніший вибір. Перший локальний диск послужить для установки в нього операційної системи і програм, а на другому буде зберігатися все інше. Тепер про те, як це зробити.
Інструкція
1
Спочатку нам потрібно вибрати спеціальну програму. Я волію Acronis Disc Director. У цій програмі не складно розібратися, вони працює коректно з усіма даними на диску. Крім цього, «Директор» часто інтегрується в завантажувальні диски, завдяки чому його можна використовувати незалежно від ОС.
2
Встановлюємо програму, запускаємо. У віконці ми побачимо коротку схему-огляд нашого диска.
3
Щоб створити другий логічний диск, нам потрібно зменшити перший. По розділу клацаємо для цього правою клавішею миші і наводимо курсор на пункт «Змінити розмір». Натискаємо на ліву клавішу миші, і у нас на екрані відкривається вікно, в якому ми і надаємо диску новий розмір за допомогою переміщення бігунка або ручного друкування. Дивимося на графу «Вільне місце після» і бачимо, що у нас звільнилося місце для другого логічного диска.
4
Тепер створюємо той самий диск. Натискаємо правою клавішею миші у вільному місці, що з'явилося хвилину назад, вибираємо пунктик «Створити розділ». Раджу вибрати файлову систему NTFS і стежимо за тим, щоб після створення логічного диска у нас не залишилося зайвого невикористаного місця. Хоча, за замовчуванням програма такого місця не залишає.
5
Ми позначили всі процеси, зараз треба їх запустити. Для цього активуємо «Прапорець запуску процесів». Після закінчення всіх операцій закриваємо програму, а комп'ютер перезавантажуємо. Після перезавантаження милуємося на два логічних диска і радіємо, що для цього нам не довелося втрачати ні краплі даних.
Швидкість доступу до інтернету за останні роки відчутно зросла, тому багато скачують з мережі ігри та збірники програм. Часто ці файли бувають дуже великого розміру і не поміщаються на диск або флешку цілком. У такій ситуації кращий вихід - розділити образ диска на частини меншого розміру і в такому вигляді записати їх на DVD. Один з найбільш зручних способів - використання файл-менеджера, наприклад, Total Commander або його аналога.
Вам знадобиться
  • програма Total Commander.
Інструкція
1
Скачайте файловий менеджер, якщо його немає у вас на комп'ютері і встановіть. Установка проста, зроблена у вигляді майстра, в якому треба відповідати на питання установника.
2
Запустіть програму - вона умовно-безкоштовна. Для запуску треба натиснути в віконці кнопку з варіантом відповіді. Якщо ви використовуєте інший менеджер роботи з файлами, відкрийте його.
3
Ви побачите дві панелі з папками і файлами, з переліком дисків вашого комп'ютера. Натисніть в лівій панелі кнопку того диска, на якому знаходиться образ диска, який хочете розділити. Відкрийте папку з потрібним файлом, виділіть його покажчиком миші. Це відноситься до всіх популярних програмам цього виду.
4
У правій панелі виберіть букву диска-приймача, куди будуть записані частини образу. Важливий момент - вільного місця повинно бути трохи більше, ніж розмір разбиваемого файлу. Відкрийте меню «Файл» в лівій верхній частині вікна програми, виберіть команду «Розбити файл» і натисніть на неї. При цьому покажчик повинен виділяти потрібну строчку в лівій панелі.
5
З'явиться вікно, в якому виберіть розмір частин, на які буде розділений ваш образ. В поле з зазначенням обсягу введіть число і через пропуск - літери "mb", наприклад, "4000 mb" і натисніть "Ок". Дочекайтеся закінчення процесу. Підтвердіть успішне завершення дії. У правій панелі ви побачите декілька частин з ім'ям, як у вихідного образу і цифрами 001, 002 і так далі і один файл з буквами ".crc". Це контрольна сума розділеного файлу, і вона дуже знадобиться при зворотну дію - збірці. Якщо ви отримали повідомлення про помилку, звільніть більше вільного місця на диску-приймачі, видаліть частини образу і повторіть дії, починаючи з пункту 5.
6
Готово. Частини можна в будь-якому порядку записати на диск або флешку або відправити поштою. Щоб зібрати, зробіть так: запишіть всі частини в одну папку, відкрийте Total Commander і двічі клацніть по файлу з контрольною сумою - з розширенням ".crc". Для складання файлу обов'язково використовувати ту ж програму, образ якої був розділений.