Як змішати фарби, щоб отримати потрібний колір. скачати таблицю змішування кольорів.

  •  Визначтеся з бажаним відтінком. Найкраще приготувати зразок до того, як приступити безпосередньо до змішування. Це може бути вирізана ілюстрація з журналу або обріз тканини. Важливо, щоб зразок був достатнього обсягу. Один і той же колір може по-різному виглядати на великих і малих площах. Під час роботи порівнюйте те, що виходить на палітрі, з зразком.
  •  Змішайте фарбу. Пам'ятайте про базові кольорах. Ними є синій, червоний і жовтий. Всі інші відтінки є похідними від них і зводяться до комбінації з цих основних кольорів, з додаванням чорного і білого. Тепла гамма будується на змішуванні червоної і жовтої фарби. Підмішавши до червоного білий, можна домогтися яскравого рожевого відтінку, а поєднуючи червоний з жовтим і чорним, ви отримаєте коричневі тони. Щоб зробити колір більш холодним, буває досить додати до нього нотку синяви. Домагаючись тонких колірних нюансів, змішайте в достатньому обсязі зелений, помаранчевий, блакитний, фіолетовий і коричневий. Вони необхідні для отримання більшості відтінків.
  •  Використовуйте чорну фарбу, щоб позбутися зайвої яскравості, зробити колір темніше, надати йому глибину і складність. Чорна фарба вимагає надзвичайно акуратного використання. Якщо ви змішуєте фарби в палітрі, досить злегка торкнутися чорної фарби кінчиком тонкої сухої пензлика. Пам'ятайте також, що чистого чорного кольору в природі не існує, так само як і чистого білого. Тому перед змішуванням слід нанести трохи чорної фарби на білий аркуш паперу. Якщо в чорному кольорі виразно вгадується темний синій, фіолетовий або коричневий, фарбу краще не використовувати.
  •  Додавайте білий колір для отримання ніжних світлих відтінків. Він є необхідним для створення пастельній колірної гами: делікатних бежевих, світло-рожевих, фісташкові відтінків. Пам'ятайте при цьому, що ви не отримаєте яскравих соковитих кольорів, якщо будете використовувати багато білого. Білу фарбу можна додавати у великих обсягах, ніж чорну. Однак по консистенції вона зазвичай буває досить густий, тому не забувайте розбавляти її водою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=LvKOr9O6RMk