Як позбутися від панічного страху.

Цілком нормально, якщо у людини є страх. Багато людей бояться змій, павуків, грозу або шторм. Це нормальна реакція на небезпеку, яку ми отримали у спадок від наших первісних предків. Але якщо ваш страх перейшов в нав'язливий стан, мучить вас і часом змушує здійснювати божевільні вчинки, то від цього можна позбутися за допомогою деяких цілком доступних методів.
Інструкція
1
Виявіть причину виникнення панічного страху . Зробити це самостійно складно, тому вам доведеться звернутися за допомогою до фахівця. Він допоможе вам знайти причину, яка криється в підсвідомості, а корінням зобов'язана генетичної пам'яті.
2
Змініть спосіб життя, щоб ваш страх не був актуальним. Наприклад, якщо ви панічно боїтеся висоти, а ваша квартира знаходиться на десятому, обміняйте її на квартиру на першому поверсі. Або якщо за службовим обов'язком вам доводиться багато літати на літаку, змініть роботу або спілкуйтеся з вашими клієнтами за допомогою інтернету. Однак врахуйте, що, таким чином, ви не позбавитеся від панічного страху , а лише створите більш менш стерпні умови для життя.
3
Приводом для панічного страху може все що завгодно. Наприклад, боязнь замкнутого простору можуть викликати конфлікти в родині. Але навіть якщо ви не виявите приховану причину страху , боротися з його нападами все ж можливо. Почніть з техніки відкладання занепокоєння і визначення часу для хвилювання.
4
Наступна вправа робіть щодня. Протягом дня визначте два проміжки часу в десять-п'ятнадцять хвилин кожен. Під час цих проміжків думайте виключно про негативні моменти і про свій страх, не допускаючи думок ні про що позитивному. Можна проговорити всі вголос, як тільки закінчиться, відведений на вправу, час, відпустіть страх і поверніться до своїх звичайних справ.
5
Через кілька днів після початку проведення техніки відкладання занепокоєння і визначення часу для хвилювання може вийти так, що вам нічим буде заповнити відкладені для страху десять хвилин, і замість нього ви почнете відчувати нудьгу. Система стресу організму не включатиметься кожен раз у відповідь на її подразники, але для цього необхідно повністю дотримуватися правил вправи.
6
Щоб полегшити собі завдання, запросіть надійну людину, яка зможе вас вислухати і має уявлення про те, як позбавитися від страху . Навідними питаннями він підтримуватиме вас. Приміром, попросить розповісти, що вас лякає, турбує, як виглядає об'єкт страху і так далі. Основна мета присутності такої людини - утримати вашу увагу, він буде збільшувати ваше занепокоєння і нагнітати напад паніки.
7
Уже через пару тижнів ви відчуєте поліпшення, ваші страхи здадуться вам вже застарілими і пережитими. Вам просто не захочеться про них думати. Ви зможете «домовитися» зі своїм страхом, коли йому з'являтися. А якщо панічний страх все ж з'явиться в неурочний час, не чиніть опір йому, але відкладіть неспокій на кілька секунд. Таким чином, ви його переможете.