Як вибрати дизельний генератор.

Для правильного вибору моделі дизель- генератора потрібні знання основ електротехніки і моделей, представлених на ринку генераторів. Якщо таких знань немає, необхідно консультуватися у знаючих знайомих, продавців, сервісних інженерів. Це особливо важливо, якщо належить зробити складний або нестандартний вибір.
Інструкція
1
Знайте, що перед початком роботи генератора потрібен час на його запуск і вихід на робочий режим. У цей час входить: час на визначення відсутності напруги (для автоматики 1-30 сек.), Час на запуск генератора і вихід в робочий режим (5-15 сек., Якщо генератор запустився з першого разу) , час на прогрів дизеля, якщо відсутня підігрівач (5-30 хв.). Тому разом з генератором слід придбати блок безперебійного живлення, який забезпечить роботу електроприладів на час запуску генератора .
2
Якщо ви плануєте підключати до генератора хоча б один електроприлад з трифазним живленням, вибирайте трифазний генератор. Якщо все підключаються електроприлади будуть однофазними, купуйте однофазний генератор. Це буде дешевше. При поєднанні однофазних електроприладів і трифазного генератора , прилади слід підключати рівномірно до всіх трьох фазах генератора (різниця потужностей повинна бути не більше 20%). Сумарна потужність електроприладів, підключених до кожної фази повинна бути не більше 33% від потужності генератора .
3
Складіть показники повної потужності всіх електроприладів, які планується підключити до генератора. Ці показники повинні виражатися в вольт-амперах, а не у ВАТ. З'ясувати їх можна в документації до електроприладу або на прикріпленій табличці. При цьому потужність електроприладів з електродвигуном множиться на 3 щоб уникнути перевантаження генератора . В результаті складання вийде планована номінальна потужність генератора . Якщо є бажання мати запас потужності генератора , до повної сумарної потужності всіх електроприладів додайте 20-25%. До всього іншого врахуйте, що реальна потужність генератора може бути нижче номінальної. Іншими словами, номінальну потужність генератор здатний видавати лише короткочасно. З іншого боку, тривала робота генератора з малим навантаженням (менше 20%) призводить до зниження його ресурсу.
4
При виборі генератора зверніть увагу на тип використовуваного дизеля. Високооборотні дизеля (3000 об/хв.) Неекономічні, шумні і мають невеликий ресурс. Такі генератори застосовуються тільки як резервні. Низькообертовий дизеля (1500 об/хв.) Рідинного охолодження позбавлені подібних недоліків, але мають більш високу вартість, масу і габарити. Використовуються для необмеженої цілодобової роботи в якості основного джерела електрики.
5
Подумайте про спосіб запуску генератора . Побутові генератори запускаються вручну - шнуром. Генератори середньої та великої потужності запускаються стартером від акумулятора. Може бути передбачена автоматична система запуску при зникненні напруги в основній мережі і зупинки при появі напруги.
6
При виборі дизельного генератора візьміть до уваги місце його встановлення і сезонність роботи. Від цього залежить вибір додаткового обладнання. Врахуйте рівень шуму і тривалість роботи на одній заправці.
7
Дизель-генератор може бути оснащений пристроями автоматичного запуску і зупинки, автоматичного контролю параметрів генератора , захистом від витоку палива, від перевантаження і від короткого замикання, додатковими паливними баками, додаткової шумоізоляцією і глушниками, передпускові підігрівачі, корпусом-контейнером, колесами, причепом або платформою для транспортування. Сучасні моделі можуть бути оснащені пристроями запису параметрів роботи, передачі параметрів роботи на телефон або пейджер, дистанційного запуску і зупинки.
Корисна порада
Обладнання навіть відомих торгових марок має багато нюансів, які не описаних у технічній документації. Ці нюанси можуть погіршити роботу генератора в деяких ситуаціях. Тому перед остаточним вибором слід проконсультуватися зі спеціалістами, які мають досвід експлуатації конкретної моделі генератора