Як перевести грами в мілілітри. Мілілітри в грами.

В грамах вимірюється маса тіла в будь-якому фізичному стані, а в мілілітрах - обсяг рідини. Маса речовини залежить від його щільності, яка, в свою чергу, залежить від фізико-хімічних властивостей речовини і зовнішніх умов. Розберемося, як привести у відповідність ці фізичні величини.
Вам знадобиться
  • - калькулятор,
  • - ваги,
  • - барометр,
  • - термометр,
  • - довідник з фізики.
Інструкція
1
Визначте вагу речовини в грамах. Скористайтеся для цього весамі.Многіе харчові продукти продаються розфасованими. В цьому випадку питання про вагу відпадає сам по собі. Приміром, у стандартній пачці цукру-піску, цього харчового продукту рівно один кілограм.
2
Знайдіть в довіднику з фізики щільність потрібного вещества.Для отримання більш точного результату подальших обчислень, використовуйте наявні в довіднику поправки на тиск, вологість і температуру повітря.
3
Значення щільності речовини в довіднику може бути дано в різних одиницях. Якщо щільність вказується в кг/куб.м - переведіть значення щільності в г/куб.мл. Для цього перекажіть кілограми в грами, а кубометри - в мілілітри. Потім підставте в чисельник і знаменник відповідні одиниці, і помножте на них табличне значення щільності: щільність (з таблиці) * 1000 г/1 000 000 мл.
4
За допомогою калькулятора обчисліть обсяг речовини: розділіть масу на плотность.Не забувайте про одиниці виміру! Отримане значення і буде визначати співвідношення маси речовини в грамах до його об'єму в мілілітрах.
Зверніть увагу
Щоб виключити помилку в розрахунках, уважно поводьтеся з одиницями вимірювань.
Корисна порада
В 1 кілограмі - 1000 грам. В 1 літрі - 1000 міллілітров.Прінято вважати, що 1 грам води дорівнює 1 мілілітр - 1 літр дистильованої води при температурі 4оС важить приблизно 1 кілограм (щільність води при цих умовах дорівнює 1000 кг/куб.м). Зміна щільності водопровідної води (відносини маси тіла до об'єму, яке воно займає), обумовлене перепадами тиску і температури навколишнього повітря, в побуті зазвичай до уваги не береться. При більш точних розрахунках (наприклад, при визначенні маси баласту на морських судах) - враховується буквально все.Еслі говорити про щільність води - морська вода важче, ніж прісна. Це пояснюється наявністю в ній солей. У інших речовин щільність також в більшій чи меншій мірі змінюється залежно від зовнішніх факторів: тиску, вологості і температури навколишнього середовища. При цьому, чим речовина більш гигроскопично (інтенсивніше вбирає вологу), тим істотніше зміни щільності. Тобто одна і та ж ємність певного обсягу, заповнена речовинами з різною щільністю, матиме неоднакову масу. Приміром, щільність піску в залежності від вмісту в ньому води змінюється приблизно в півтора раза.Для зручності користувачів існують таблиці переведення грамів в мілілітри для багатьох харчових продуктів. На основі цих таблиць виготовляються пластикові мірні кухонні кружки для рідких і сипучих продуктів.