Як визначити рівень вихованості.

Кожна людина має свої власні моральні та етичні уявлення, що виробляються за рахунок особистого світогляду. У відповідності з рівнем морально-етичних якостей людини, формується і його рівень вихованості. Вихованість - це те, що допомагає особистості при взаємодії з навколишнім соціумом, допомагає влитися в культуру суспільства, брати участь у громадському житті в повній мірі. Найчастіше на вихованість звертають увагу роботодавці. Як же визначити рівень вихованості тієї чи іншої особистості?
Інструкція
1
Проведіть анкетування. Це найвірніший і точний спосіб визначити рівень вихованості людини. Підходить воно для будь-якого віку, анкетування можуть проходити як школярі, так і дорослі люди, наприклад під час співбесід.
2
Знайдіть анкету, потрібну саме вам. Вона повинна виявляти певні/потрібні критерії вихованості. У цьому вам можуть всілякі психологічні методики, з їх допомогою можна визначити багато чого, абсолютно не знаючи людини. Тому підходите до вибору грунтовно.
3
Попросіть того, хто проходить тест, відповідати на нього якомога щире. Адже чим правдивіше будуть відповіді, тим точніше і надійніше буде їх результат. За допомогою тестів і анкет перевіряють зазвичай такі критерії вихованості: почуття обов'язку і відповідальності, ощадливість, дисциплінованість, ставлення до навчання/роботи, ставлення до суспільної праці, колективізм, почуття товариства, доброта, чуйність, чесність, справедливість , комунікативність, скромність, креативність і рівень культури.
4
Проаналізуйте отриману заповнену анкету з пройденим тестом. Для цього знову втечете до методикам психоаналізу, в них повинен бути описаний спосіб аналізу даних. Наприклад, додавання по кожному критерію окремого кількості балів і виявлення результатів по них. Або ж навпаки, додавання всіх результатів з виявленням загального результату тесту. Це залежить від того, який тест ви виберете.
5
Складіть загальну характеристику рівня вихованості особистості відповідно до результатів аналізу пройдених тестів. Це допоможе вам у визначенні особистості та її характеру. Рівень вихованості, отриманий в результаті, допоможе вам визначити, чи зможе особистість працювати в колективі, або краще дати їй можливість самореалізації.