Як прати шовкові речі.

Шовкові блузи, сукні та інший одяг з цього матеріалу завжди була і буде в нашому гардеробі. І чим старше ці вироби, тим вони цінніші. Але довго зберігати шовкові речі , на жаль, не завжди виходить, а вся справа в неправильному догляді, точніше - пранні.
Інструкція
1
Для початку дізнайтеся, з якого шовку ваше виріб: з натурального або з штучного. Якщо шовк натуральний, застосовуйте тільки нейтральні порошки і мила. Використовувати можна звичайне туалетне або дитяче мило, тільки не кольорове.
2
Перш ніж почати прати шовкову одяг, замочіть її в теплій воді і додайте в тазик трохи безбарвного рідкого миючого засобу.
3
Щоб випрати шовкове виріб, створіть мильний або порошковий розчин, температура якого не повинна перевищувати сорока градусів. Якщо є ризик, що річ злиняє, знизьте температуру до тридцяти градусів. Не користуйтеся порошками з відбілюючим ефектом або призначеними для виведення сильних плям. Шовк найкраще прати в прокипяченной воді. Прополощіть один раз в теплій воді після прання, потім ще один - в холодній, додавши попередньо в тазик одну столову ложку безбарвного оцту (на 1 літр води). Замість оцту можна використовувати пом'якшувач з антистатиком.
4
Ні в якому разі не застіривать ретельно окремі ділянки. Сильно терти тканину також не рекомендується. Речі після прання краще не віджимати, а якщо без цього не обійтися, то відіжміть зовсім трохи.
5
Гладьте шовкові речі тільки з виворітного боку. Не забудьте перевірити - чи правильний стоїть режим у праски. При прасуванні користуйтеся вертикальним отпарівателем, якщо такий у вас є, або звичайним праскою з функцією пароутворення. Не торкаючись до тканини, в вертикальному положенні, направте струмінь пара на злегка вологе виріб. Пар відмінно розгладжує шовкову тканину, що додає речі новий вид.
Корисна порада
Щоб ваша шовковий одяг завжди блищала, можна скористатися наступним способом. Натріть на тертці сиру картоплю. Отриману кашку розбавте гарячою водою і дайте охолонути. Коли суміш стане кімнатної температури, опустіть в неї шовк і тримайте три години. Після процедури дуже ретельно поперіть шовкові речі.