Як дресирувати мопса.

Мопс - поширена і улюблена порода собак у багатьох країнах. Це не дивно, адже при всій своїй декоративності і невибагливості, мопс - дуже весела, сильна і грайлива собака. Для мопса характерна тямущість і схильність до навчання і слухняності, яке він може проявити лише за умови своєчасного виховання, або соціалізації. Навряд чи комусь прийде в голову дресирувати мопса як сторожову або охоронну собаку. Але навчити свого вихованця хорошим манерам і основним командам, безумовно, необхідно.
Вам знадобиться
  • Терпіння, витримка, доброта.
Інструкція
1
В першу чергу ви повинні привчити маленького цуценяти мопса відгукуватися на кличку, до місця і до команд «Фу! і «Не можна!». Клічка.Називая цуценя по імені, пестіть його, погладжуйте по спинці. Можна пригостити ласощами: шматочком сиру і або печива для собак. Як правило, кличку цуценята запам'ятовують дуже швидко протягом декількох днів.
2
Место.Как тільки цуценя збереться відпочити під столом або на килимку, візьміть його, віднесіть до «місця» і після відповідної команди покладіть туди. Приголубте і повторіть команду. Якщо він захоче втекти, притримайте його, погладьте, і, коли він вляжеться, почастуєте чим-небудь смачним і похваліть.
3
Команда «Фу!». Подається строго-загрозливим голосом і тільки в екстремальних випадках, коли дії собаки повинні бути негайно припинені (поїдання недоїдків на вулиці тощо). При цьому різкий тон вашого голосу повинен миттєво подіяти на мопса . Якщо цього не сталося, підійдіть і повторіть команду, одночасно струснувши його за загрівок.Во всіх інших випадках подається заборонна команда «Не можна!».
4
Тепер можна відпрацьовувати команди.Первая і найважливіша з них - команда «До мене!». Ця команда особливо важлива. На прогулянці, як би далеко не втік ваш щеня, при будь-якій небезпеці, по команді «До мене!» Він повинен негайно повернутися до вам.Для мопса команда «До мене!» Має пов'язуватися із чим- то приємним: ласкою, спілкуванням з господарем, годівлею або просто лакомством.Прі кожному годуванні подавайте цуценяті команду «До мене!». Ставте перед ним миску з їжею тільки тоді, коли він наблизиться до вас по вашій команді. Коли він підбіжить до вас, погладьте і почастуєте щенка.Подобние вправи повинні проводитися регулярно доти, поки мопс не засвоїв команду. Команда «До мене!» Повинна виконуватися беззастережно. Уникайте подавати команду, коли щеня зайнятий чимось більш цікавим і може не звернути на вас необхідного уваги.
5
Ходіння рядом.Для відпрацювання навику ходіння поруч потрібно спочатку привчити цуценя до нашийника і поводка. Як правило, це нескладно. Перший час надягайте нашийник під час ігор, коли щеня зайнятий і не зверне на нього уваги. Коли він звикне до нашийника, пристебніть поводок.Гуляя з цуценям, просто тримайте поводок в руці і слідуйте за ним. Потім потроху натягайте поводок і наближайте цуценя до себе. Поступово зменшуйте довжину повідка, щоб перейти до навчання руху поряд. Як тільки він спробує обігнати вас або піти в іншу сторону, тут же ривком натягніть поводок, поставивши його на місце. Як тільки він засвоїть це, нахиліться і приголубте його, похваліте.Ежедневно відпрацьовуйте навик по 5-10 хвилин.
6
«Сидіти!». Запасіться ласощами - шматочками м'яса або сиру, порізаними дуже мелко.Дайте мопсові понюхати ласощі, потім піднімайте його над ним так, щоб він слідом за запахом піднімав голову. Як тільки мопс почне сідати, щоб задерти голову вище, натиснете рукою йому на круп. Тут же дайте ласощі і похваліть: «Добре, сидіти!». Після декількох вправ щеня зіставить команду «Сидіти!», Ласощі і власну позу, і швидко навчиться сідати по команде.Постепенно збільшуйте час, проведений цуценям в положенні сидячи, т.е . давайте ласощі не тоді, коли він тільки сів, а трохи згодом (в межах хвилини). При цьому самі потроху відходите від него.Еслі він спробує встати і йти слідом - подайте команду: «Сидіти!». В ідеальному варіанті слід домогтися, щоб собака залишалася в положенні сидячи, поки ви не скасуєте команду.
7
«Лежати!». Посадіть мопса , піднесіть ласощами до його носа, скомандуйте «Лежати!». Опустіть руку з ласощами спочатку прямовисно вниз, до його переднім лапам, а потім відведіть її строго вперед. Мопс потягнеться за ласощами, його фронт зміститься вперед і вниз, і пес змушений буде лягти, щоб не впасти. Якщо він зробить це лише наполовину, злегка натисніть йому на холку.Как тільки він ляже, відразу почастуєте його приготованим ласощами.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що укладка - поза підпорядкування. Тому, самостійні і незалежні за своєю природою мопси, часто проявляють упертість. Так що навчання цьому навику зажадає від вас терпіння і витримки.