Як зшити широкі штани.

На сьогоднішній день ніхто не відчуває нестачу в одязі. Швидше навпаки, відкриваючи шафу, ми можемо задатися питанням: «Ну і що ж сьогодні одягнути?». Ще більше достаток панує на прилавках магазинів. Але яке задоволення носити річ, зшиту своїми руками, а значить - унікальну. Особливо якщо процес пошиття не складний і займає зовсім небагато часу.
Вам знадобиться
  • Бавовняна м'яка тканина, нитки, гумка.
Інструкція
1
Штани-шаровари . Щоб пошити штани-шаровари вам навіть не знадобиться форма. Візьміть два прямокутних вирізу тканини шириною від 75 до 110 сантиметрів і завдовжки 100-110 сантиметрів. Розміри можете підрегулювати самі, залежно від тієї ширини, яку хочете.
2
Складіть отримані шматки такни разом і згорніть їх вертикально навпіл. Відзначте по лінії згину вгору близько 70 сантиметрів і в обидві сторони близько десяти сантиметрів. З'єднайте ці позначки плавною лінією. Зробіть по проведеній лінії виріз. Стачайте між собою краю отриманого вирізу.
3
Стачайте протилежні краї первинних прямокутників. У вас повинні будуть вийти дві своєрідні труби із з'єднанням по лінії вирізу.
4
Зробіть підгини на поясі і внизу штанин. На завершення вставте гумки в пояс і нижні краях штанин.
5
Штани-афгані. Для самостійного пошиття моделі "афгані", форма теж не потрібна. Візьміть бавовняну тканину розміром 80 на 200 сантиметрів, нитки під колір тканини, гумку довжиною приблизно 2,5 метра. Краю тканини обробіть на оверлок або зигзагом на звичайній швейній машинці.
6
Відзначте від країв по довгих сторонах відрізки по 60 см. Складіть тканину по діагоналі, як на малюнку. Краю загніть назустріч найближчій боковині і закріпіть шпильками. Потім приметайте і прострочіть на машинці.
7
Щоб зробити пояс, розкроїте дві смужки довжиною по 64 сантиметри (в т.ч. по 2 см припусків на бокові шви) або одну на 122 см і шириною 24 сантиметри. Стачайте шви пояса і складіть його з верхнім краєм брюк лицьовими сторонами один до одного і прострочіть на швейній машинці. Складіть пояс навпіл і пристрочите, підвертаючи припуск на шов усередину.
8
Зробіть на поясі 2 рядки так, щоб вони розбили ширину на 3 приблизно однакові лінії. Відміряйте довжину гумки в залежності від обсягу вашої талії і вставте 3 гумки між зробленими заздалегідь рядками.
9
Краї штанин подверніте на півтора сантиметра і вставте туди гумку. Довжина гумки повинна відповідати обсягу вашої щиколотки.