Як збільшити напругу генератора.

Якщо впали швидкість обертання стартера, напруга і щільність електроліту в акумуляторі, а також спостерігається недостатня яскравість світла фар при запущеному двигуні, можливо, генератор вашого автомобіля став виробляти струм меншого від норми напруги. Визначити причину виниклої ситуації і виправити її можна декількома способами.
Вам знадобиться
  • комплект гайкових ключів, реле-регулятор, приводний ремінь генератора, електронний тахометр, мультиметр або автомобільний ампервольтомметр.
Інструкція
1
В першу чергу перевірте якість і величину перехідних опорів на клемах, сполучних колодках і контактах «маси» автомобіля. В цей момент двигун має бути заглушений, а акумуляторна батарея - від'єднана. Робіть це за допомогою мультиметра або автомобільного ампервольтомметр, включених в режим вимірювання малих опорів. Величина опору не повинна перевищувати 0,1 - 0,3 Ома.
2
Візуально огляньте всі місця підключення проводів до шасі автомобіля, генератору, реле-регулятору, стартеру, акумулятора і блоку запобіжників. Очистіть все клеми і контакти від бруду і окислів, перевірте затяжку болтових або гучних кріплень на клемах генератора і стартера. Зніміть щітковий вузол генератора і огляньте його. При необхідності замініть щітки генератора. Особливо ретельно перевірте кріплення шини «маси» між шасі автомобіля і картером двигуна.
3
Перевірте стан і натяг приводного ременя, якщо ремінь стосується дна струмка шківа - замініть його. Правильне натяг ременя визначте, натискаючи на нього із зусиллям 3-5 кг в середині найдовшого ділянки пасової передачі. Ремінь повинен откланяться на 12-15 мм.
4
Перевірте заміною на свідомо справний реле-регулятор. Підключіть тахометр до системи запалювання автомобіля. Підключіть включений у режим вимірювання напруги 14-20 Вольт мультиметр або автомобільний ампервольтомметр до силового висновку генератора. Заведіть двигун і встановіть його обороти в межах 2500-3000 об/хв. Напруга на силовому виведенні генератора має бути в межах 13,7-14,2 Вольта. Увімкніть дальнє світло фар. Якщо напруга на клеми генератора упало нижче 13 Вольт, це означає, що генератор не розвиває необхідної потужності і потребує ремонту.