Як позбутися від очерету. Як боротися з очеретами на дачі.

В результаті поширення очерету заростають родючі ділянки землі, висихають і заболачиваются струмки і озера. Боротися з очеретом важко, але необхідно. Для активної боротьби підходять хімічні і фізичні методи знищення.
Інструкція
1
Хімічний метод передбачає використання гербіцидів для дводольних бур'янів, зокрема кошти «Раундап». Це засіб застосовно як на суші, так і на прибережних участках.Для використання гербіциду в зонах водойм необхідно розвести 200 г «Раундапу» на 7 л води, і розпорошувати так, щоб на листках очерету залишалася роса. Використовувати «Раундап» на городі можна за умови, що очерет вже виліз із землі. Раундап впливає на верхню частину рослин, не дає їй розвиватися і розмножуватися.
2
До хімічних методів боротьби з очеретом відноситься і його знищення вогнем. Площа, зайнята рослиною, заливається бензином і підпалюється. Правда, горіти вона повинна не менше години, т.к. очерет має довгі розгалужені корені. Та й пожежна обстановка останні роки в середній смузі не дозволяє вдатися до настільки кардинального методу, хоча він і досить ефективний.
3
До фізичних методів знищення очерету відноситься його скошування. Адже очерет розвивається і розмножується поверх ґрунту. Тому дієвим способом у боротьбі з ним вважається скошування очерету ранньою весною, при появі його листя, і восени при їх повторному появі.
4
Ще одним методом боротьби з очеретом на садових ділянках є осушення і розкислення грунту, оскільки очерету привільно у вологому і кислої землі. Для цього копаються дренажні канави вздовж всієї ділянки, очерет вибирається з грунту вручну разом з коренем, а земля не поливати протягом тривалого часу і обробляється лужно-вапняними розчинами.
5
Щоб знищити очерет в водоймі, його також скошують навесні і восени на 10 см нижче рівня води. Вода потрапляє в стебло очерету , і він гниє на корені. Мінусом такого методу є засмічення прибережної території залишками очерету , що незручно для купання або риболовлі.
6
Якщо водойма досить великий, то для його очищення використовують земснаряди, які розмивають кореневу систему очерету на глибину 30-50см і видаляють бур'ян з дна разом з мулистими відкладеннями. Таким чином водойму поглиблюється, прочищаються джерела, оновлюється його екосистема.
Зверніть увагу
Очерет - це прибережна рослина з сімейства осокових. Не треба плутати його з рогозом. У очерету на верхівках волоті, а у рогоза темно-коричневі початкі.Раньше очерет вважали досить корисним. З його кореневищ робили борошно, т.к. в них багато крохмалю. Сьогодні очерет використовується хіба що в декоративних цілях. З очеретяних листя плетуть сумки, кошики, циновки. Деякі поборники екологічних методів будівництва додають очерет в бетон, отримуючи екологічний будівельний матеріал камишебетон. Однак все це не вирішує проблеми позбавлення від очерету прибережної зони водойм і садових ділянок, оскільки витрата на вищеописані потреби невеликий, а очерет росте швидко і розмножується щорічно.