Як вивести димар.

Сучасні димоходи виготовляються з цегли, бетону, металу. Традиційні цегляні димоходи встановлювалися для печей і камінів на твердому паливі. Проте газові та дизельні опалювальні котли мають продукти згоряння іншого хімічного складу і кислотності, що призводить до швидкого руйнування цегляного димоходу. Для таких опалювальних пристроїв використовуються одноконтурні та двоконтурні металеві димоходи .
Інструкція
1
Димарі виводяться на поверхню даху відповідно до СНиП 41-01-2003 "Опалення, вентиляція і кондиціонування", де міститься нормативна база по димоходів.
2
Досвідчені інженери радять розташовувати димоходи якнайближче до коника даху, що зменшує ймовірність конденсації водяної пари в димових газах в зимовий час. Однак, виводити димар на сам коник також небажано, т.к в цьому випадку доведеться порушувати цілісність коньковой балки. Не рекомендується встановлювати труби димоходу поблизу вікон мансарди, т.к. димові гази можуть потрапити і всередину мансарди, що може зашкодити безпеці мешканців.
3
Щоб вивести димар через дах, відокремте зону димоходу від решти даху при проході через горище і покрівлю окремим коробом. Бічними стінками короба будуть кроквяні ноги, на які зверху і знизу прикріплюються поперечні балки. Відстань від стінок короба до димоходу регламентується тими ж Сніп. Короб навколо димоходу необхідно заповнити негорючим теплоізолятором, наприклад, мінеральною ватою. У місці примикання гідро- і пароізоляційних плівок до короба подрежьте їх конвертом, доведіть до краю крокв і поперечних балок, зафіксуйте цвяхами або скобами.
4
Для виведення труби через покрівлю необхідно відвести від неї воду, що стікає по схилу даху і самій трубі. Влаштуйте фартух навколо димоходу, використовуючи еластичні стрічки на основі свинцю або алюмінію, наявні в комплекті до покрівельного матеріалу. На звороті такої стрічки завдано склеювальний шар. Одним краєм приклейте стрічку до покрівлі, іншим - до труби. Потім її прикріпіть металевою планкою і термостійкими дюбелями до димоходу, замажте покрівельним герметиком. Заведіть фартух під покрівельний матеріал, щоб виключити виникнення протікань.
5
Пам'ятайте, що від правильного використання та своєчасного обслуговування димоходу залежить ефективність і безпеку всієї системи опалення, а також пожежобезпечність будівлі.
Зверніть увагу
Труба або димар необхідний для будь-якого типу опалення. Саме від димоходу залежить безпека мешканців житла і ефективність опалювального пристрою. Він виводить продукти згорання і дим назовні і забезпечує тягу для найкращого горіння палива.