Як врятуватися від смерчу.

Смерч, що змітає все на своєму шляху, загнітливого будинки, автомобілі та людей - це не тільки американський ужастик. Нерідкі смерчі і на території Росії, особливо в південних і центральних її районах, а також на Далекому Сході. Втім, як свідчить історія метеорології, смерч може утворитися практично в будь-якому куточку земної кулі.
Інструкція
1
Уважно прислухайтеся до метеозведення в вашому регіоні, особливо влітку. Синоптики обов'язково повідомлять про насування шторму та/або шквалистим вітром, які є провісниками або супутниками смерчу .
2
Якщо у вас приватний будинок, постійно стежте за станом житлового будови і надвірних будівель. Особливо увагу приділіть станом дахів цих будівель. Зміцніть льох бетонними блоками, але так, щоб, у випадку обвалення або переміщення вдома не опинитися в пастці.
3
Якщо ви проживаєте в квартирі, перевірте стан віконних рам і дверних коробок, щоб у разі неможливості сховатися від смерчу в підвалі (наприклад, через відсутність такого в багатьох сучасних будинках) перебувати в приміщенні у відносній безпеці. Звільніть лоджії і балкони від речей і особливо вибухонебезпечних предметів (наприклад, бензину або балонів зрідженого газу).
4
Якщо по радіо повідомили про бурю, що насувається і можливості виникнення смерчу , закрийте всі двері і вікна і ляжте на підлогу, під ліжко або під шафу, якщо немає можливості спуститися в льох або підвал. Не забудьте знеструмити електричні мережі і перекрити газ.
5
Якщо смерч застав вас на вулиці, негайно біжіть до найближчого приміщенню і сховайтеся там. Уникайте легких будівель, ліній електропередач, мостів. Намагайтеся не укриватися поблизу від парків, річок і озер. Використовуйте для захисту від летять осколків скла, гілок дерев та уламків картонні або пластикові ящики, листи фанери і т.п. Вам несказанно пощастить, якщо в цей час ви будете перебувати буквально в декількох кроках від метро.
6
Якщо ви помітили смерч, перебуваючи в автомобілі, негайно вийдіть з нього і сховайтеся в будівлі або підвалі або, якщо ви перебуваєте за містом, в улоговинах, ровах і вузьких ярах. Не підходьте до водойм і деревам, голову під час пересування прикривайте хоча б одягом.