Як оформити полисадник. Як облагородити ділянку перед будинком.

Багато приділяють основну увагу саду позаду будинку. Саме тут господарі проводять час на свіжому повітрі і приймають гостей. Але палісадник - це візитна картка вашого будинку, адже він видно всім перехожим. Зведіть обслуговування його до мінімуму, не зменшуючи при цьому ефект від виду доглянутого ділянки перед будинком. Пам'ятайте, чим простіше дизайн, тим більше враження він справляє.
Вам знадобиться
  • - консерванти для дерева;
  • - антикорозійне покриття для металу;
  • - прожектор з датчиком руху;
  • - стійке дорожнє покриття;
  • - невибагливі та стійкі рослини.
Інструкція
1
Подбайте про довговічність всіх конструкцій. Для дерев'яних елементів використовуйте оброблену під тиском деревину хвойних порід. У цьому випадку вам не доведеться дуже часто обробляти її консервантами. Обов'язково обробіть арки та перголи з дерева просоченням, що захищає від загоряння. Металеві частини воріт і кронштейни для кашпо обробіть антикорозійною ґрунтовкою, а потім пофарбуйте.
2
Подбайте про захист від злодіїв. Міцно закріпіть або забезпечите сигналізацією «рухоме майно» в палісаднику. Ліхтар з датчиком на фасаді будинку або над гаражем повинен включатися автоматично, реагуючи на рух.
3
Зробіть доріжку до вхідних дверей попрямее, щоб гості не зрізали шлях по клумбах.
4
Тверде покриття укладайте з невеликим ухилом, щоб стікала вода. Дорожній клінкер стійок, практичний, яскравий. Бруківка виглядає більш традиційно. Бетон порівняно дешевий, але мрачноват. Ще з варіантів можливий асфальт і бітумірованние гравій.
5
Готуючи земляне полотно під доріжку, виконан з нього всі бур'яни і використовуйте непроникну для рослин плівку. Вже поверх неї укладайте піщану подушку і проводите всі подальші роботи.
6
По краях автомобільних доріжок садіть стійкі рослини, яким не страшна зустріч з протектором: вереск або чебрець повзучий. У тінистих місцях використовуйте невибагливі папороті або живучку повзучу із строкатим листям.
7
Зробіть догляд за садом мінімальним. Рослини в палісаднику повинні переносити найрізноманітніші стреси: витоптування і вихлопні гази транспорту, набіги собак і сміття, киданий перехожими. Тут небажана регулярна обрізка. Зате корисні колючі кущі начебто магонии падуболистная, які відлякають непрошених гостей.
8
Найпростіший спосіб контролю розмірів рослин в палісаднику - це зрізання майже до землі кожну весну. Такий спосіб годиться для лаватера деревовидної, декоративної бузини і кизилу.
9
В якості живої огорожі можна використовувати декоративні низькорослі сорти шипшини. Вони утворюють непрохідні чагарники, служать притулком для багатьох дрібних птахів, на початку літа прикрашені ароматними квітами, а восени яскравими листям і ягодами. Перед посадкою шипшини, ізолюйте посадочні ями, щоб рослина не поширювалося в бік вашого газону або клумби. Адже шипшина дає дуже активну кореневу поросль.
10
Оточите головний вхід запашними рослинами. Нехай аромат радує гостя, що очікує, коли йому відкриють двері. Ідеальні тут будуть компактний бузок або невибагливі кущові троянди.
11
Використовуйте в оформленні хвойні рослини і рослини з красивою яскравою корою, такі як спірея або дерен. Це дозволить вашому палісаднику не виглядати порожнім в зимові місяці.
12
Примусьте рослини виконувати певні функції. Позначте доріжки до дверей, гаражу, парковці. Використовуйте для цього вічнозелені живоплоти з невисоких хвойніков, наприклад з ялини або туї.
13
Додайте вертикальний елемент. Посадіть дерево, рясно квітуча навесні або радує яскравими осіннім листям. Спробуйте посадити горобину кашмірську або клен долонеподібний. Уникайте дерев, що вимагають рясного водопостачання кореневої системи, наприклад верб або беріз, біля будинку.
Корисна порада
Перш ніж приступати до оформлення палісадника, зробіть докладний план на міліметровому папері і розташуйте на ньому необхідні елементи.
Частина території, яка знаходиться безпосередньо перед входом у житло, виконує відразу кілька важливих функцій. Перш за все, ця площа служить особливою візитною карткою власника.
Ділянка перед будинком здатний багато розповісти про господаря. Крім того, він розмежовує зони і захищає будівлю від вуличного шуму і пилу. Ось чому до його облаштування слід ставитися досить внімательно.Проектіруя ландшафтний дизайн перед будовою, слід обов'язково проявляти свою фантазію, хоча варто зауважити, що захоплюватися своїми ідеями не варто дуже сильно, оскільки прибудинкова площа повинна гармоніювати з архітектурними особливостями будови. Крім того, слід знати основні принципи при проектуванні садової території, а також правила вибору рослин для такої території.

Розміри прибудинкової палісадника

Традиційно ландшафтний дизайн, який виконується перед будинком, а також вибір рослин для благоустрою цієї площі залежать безпосередньо від ширини ділянки. Масштаб палісадника і розміри насаджень також повинні відповідати зданію.Ідеальним варіантом стане палісадник перед будинком, який займає територію близько 2/3 висоти будови, а чагарники, які розташовуються біля стіни, повністю закривають верхню кромку наявного цоколя. Слід також знати, що садову ділянку не повинен ні в якому разі бути плоским, так як його силует також диктується архітектурою самого жіліща.Общій «рельєф» ділянки, де висаджені квіти, повинен знижуватися до доріжки, ненав'язливо направляючи відвідувача до входу. Там, де відсутні вікна, слід посадити досить висока рослина.

Кольорове оформлення

Важливим питанням в оформленні прибудинкової палісадника грає колірне рішення. У цьому випадку необхідно грати на зміні контрастів таким чином, щоб рослини не змогли злитися з фоном, а саме зі стіною будівлі. Поруч з житлом з оригінального натурального каменю розташовувати яскраві літники не слід. Якщо є похмура будівля, тоді оформлення світлим і радісним квітником тільки скрасить его.Оформляя прибудинкова ділянка, потрібно обов'язково вибирати досить стійкі і стабільні декоративні насадження, здатні витримувати холоду. Крім того, слід пам'ятати про те, що використання декоративних елементів, якими є вазони, квіткові ящики і корзини, здатне добре виглядати і прикрашати щаблі. Також вони можуть бути розташовані вздовж доріжки або ж бути задіяні в рослинні композиції. Всі ці декоративні елементи допоможуть найкращим чином облаштувати ландшафт території перед житлом.