Як виростити глоксинія з насіння. Як виростити глоксинію насінням.

Глоксиния - рослина з химерними квітками «грамофончик» є досить популярним рослиною в кімнатному квітникарстві. Квітки у глоксиній досить великі і різноманітні за забарвленням (від чисто-білих до темно-фіолетових). Часто це рослина ділять бульбами, але можна виростити глоксинію і через посів насіння. Це досить складно, але дотримуючись певну технологію, ви отримаєте чудесної краси рослини.
Вам знадобиться
  • - насіння глоксинії;
  • - торфоперегнійних таблетка;
  • - парничок і горщик.
Інструкція
1
Придбайте насіння бажаного сорту. Перевіряйте при покупці термін їх придатності. Пам'ятайте, насіння глоксиній дуже крейди, тому їх дражіруют і упаковують у спеціальні пластикові контейнери. Не відкривайте контейнер до посадки, легкі дрібні гранули можуть загубитися.
2
Посів проводите в лютому. Краще використовувати замість грунту торфоперегнійні таблетки. Перед посівом замочіть таку таблетку у воді. Спресований торф збільшиться в розмірі. Якщо води дуже багато, то злегка відіжміть таблетку.
3
Підготуйте пластиковий парничок або стаканчик з прозорою кришкою. В цей стакан помістіть зволожену таблетку і приступайте до посіву насіння. Намагайтеся з першого разу рівномірно розподілити гранули по поверхні, т.к. пересувати їх потім можна. Збризніть гранули з пульверизатора водою. Це сприяє швидкому розчиненню оболонки і укоріненню насіння. Землею засипати гранули можна. Закрийте парничок або стаканчик прозорою кришкою або скельцем, щоб зберегти оптимальну вологість для сіянців. Поставте стаканчик в світле місце.
4
Через тиждень насіння проростає. Підтримуйте температуру не нижче 18 ° С. Раз в день обов'язково провітрюйте сіянці, відкриваючи кришечку контейнера (стаканчика).
5
Як тільки у молодих глоксиній з'являться по 2-4 справжніх листочка, приступайте до пікіровки. Виймайте таблетку з стаканчика і акуратно відокремлюйте паросток разом з шматочком таблетки. Пікіровку ви повинні провести не менше 3 разів. Це дозволить більш інтенсивно розвиватися молодому рослині.
6
Через 3 місяці, провівши останню пікіровку, залиште рослина в горщику нарощувати бульба. Через 7 місяців глоксинії зацвітають. При появі перших бутонів, вищіпніте їх або залиште тільки один.
7
Цвітуть глоксинії тривало. Після відцвітання починається період спокою. В цей час рослина скидає листя. Скоротіть полив і поставте горщик в сухе прохолодне приміщення.
Зверніть увагу
Якщо листя квітки скручуються - це говорить про високу температуру і низької вологості повітря в кімнаті.
Корисна порада
Глоксиния любить вологе повітря, але обприскувати рослини не можна.