Як зробити електричну машину.

Історично склалося так, що в російських школах найбільшого поширення набули електростатичні машини Вімшурста, а в американських - Ван де Грааффа. Саморобний генератор, з метою спрощення конструкції, може бути зроблений не схожим ні на той, ні на інший.
Інструкція
1
Як підставу для генератора використовуйте лист оргскла у формі квадрата зі стороною близько 300 міліметрів.
2
В середині підстави вертикально закріпіть електродвигун від неісправново касетного магнітофона таким чином, щоб його вал був направлений вгору.
3
На валу електродвигуна зміцните будь-яким зручним для вас способом зіпсовану грамплатівку малого діаметра.
4
З деталей від дитячого металевого конструктора виготовте держатель для шматочка шкіри з таким розрахунком, щоб він розташовувався над платівкою і злегка натирав її. Зафіксуйте даний держатель таким чином, щоб він не заважав грамплатівці обертатися.
5
Сам шматочок шкіри виріжте з непотрібного чобота. Вплетіть в нього трохи тонкого дроту. Зміцніть його на утримувачі.
6
Візьміть стару металеву мочалку. Закріпіть її на підставі під грамплатівки з боку, протилежного держатель шматочка шкіри. Вона також повинна стосуватися пластинки злегка, не заважаючи їй обертатися.
7
Випробування електростатичного машини проводите далеко від будь-яких електронних пристроїв. Якщо ви хочете сфотографувати роботу генератора, попросіть про це помічника, який не повинен наближатися до конструкції з фотоапаратом або телефоном на відстань менше чотирьох метрів. При необхідності, він може використовувати функцію збільшення. Після роботи з машиною перед дотиком до будь електронним пристроям розрядите своє тіло, для чого відійдіть від генератора, а потім зайдіть у ванну і кілька секунд потримайте палець під струменем теплої води. Відкрити кран перед цим має помічник.
8
Визначити, чи працює саморобна електростатична машина, можна так. Між дротом, вплетеній в шматок шкіри, і металевою мочалкою підключіть неонову лампу. Подайте на двигун номінальну напругу, і незабаром ця лампа повинна засвітитися. Придивіться, і ви виявите, що світиться тільки один електрод. Саме він підключений до негативного полюсу.Попробуйте змусити генерато обертатися в інший бік, змінивши полярність харчування електродвигуна. Полярність ж високої напруги на виході генератора не зміниться. Якщо ви не можете самі пояснити це явище, зверніться за консультацією до вчителя фізики.
9
Виготовте найпростіший плоский конденсатор. Його обкладки можуть бути зроблені з фольги, а діелектриком послужить суха пластмасова пластина, вирізана з пляшки від напоїв. Обкладки повинні мати форму квадратів зі стороною близько 20 мм. Робити конденсатор з більш великими обкладками, а значить, і більшою ємністю, небезпечно.
10
Зробіть найпростіший релаксаційний генератор, з'єднавши паралельно виготовлений вами конденсатор і розрядник, що з двох шпильок, відстань між вістрями яких становить кілька міліметрів. Підключіть його до генератора і запустіть двигун. Між електродами розрядника будуть періодично проскакувати іскри.На насправді, релаксаційний генератор, крім конденсатора і елемента з негативним динамічним опором (в даному випадку - розрядника), в обов'язковому порядку містить резистор. Тут він виражений в неявному вигляді - його замінює високе внутрішнє опір генератора.Нікогда разі не вмикайте електростатичну машину з конденсатором, але без розрядника.
11
Після закінчення роботи зупиніть двигун, а потім розрядите конденсатор викруткою з дуже добре ізольованою ручкой.Можно також помістити весь генератор в коробку з оргскла, закриту з усіх боків, щоб розряди були видні, але доторкнутися до елементів, що знаходяться під високим напругою, було неможливо. В цьому випадку, розряджати конденсатор після кожного вимкнення машини не буде потрібно.
Зверніть увагу
Ніколи не торкайтеся до конденсаторів, зарядженим від електростатичного машини.
В умовах російської зими необхідність в очищенні території від снігу виникає регулярно. Снігоприбиральна машина може стати гарною підмогою в домашньому господарстві або, приміром, в садово-дачному кооперативі. Оскільки закупівля або оренда професійної прибиральної техніки - досить дороге задоволення, в деяких випадках має сенс виготовити невелику снігоприбиральну машину своїми руками.
Вам знадобиться
  • - металеві труби;
  • - металеві куточки;
  • - лист покрівельного заліза;
  • - стара дитяча коляска;
  • - дошки;
  • - багатошарова фанера;
  • - електрична дриль (перфоратор);
  • - кріпильні елементи.
Інструкція
1
Складіть креслення снігоприбирального механізму, передбачивши в ньому візок з електричною силовою установкою і навісним пристроєм для безпосередньої очистки снігу. Найпростіша візок являє собою раму, на якій закріплені два барабана, пов'язаних між собою транспортерної гусеницею. Завершує конструкцію снігоприбиральний щиток.
2
Зберіть візок для снігоприбирача, використовуючи металеві труби різного діаметру, куточки, листи багатошарової фанери. Підберіть відповідні за розміром колеса від старої дитячої коляски або дитячого велосипеда. Також від вживаної коляски можна взяти ходову частину майбутньої машини.
3
Змонтуйте ходову частину пристрою. На візку зміцните вирізаний за її розміром лист багатошарової фанери. Прикріпіть до неї також ручки, зігнувши їх з металевої труби. Висота ручок вибирається з урахуванням зростання того, хто буде керувати снігоприбиральної машиною. Робочий орган снігоприбиральної машини зберіть з осей, втулок, транспортної стрічки і металевого куточка.
4
Візьміть непотрібні бляшані банки відповідного розміру. Виріжте у них кришку і днище, встановивши на їх місце дерев'яні круги. При відсутності банок використовуйте широку дошку, з якої виріжте вісім дисків діаметром не менше 200 мм, а також чотири внутрішніх диска меншого діаметру. Диски скріпіть між собою болтами з гайками.
5
З покрівельного заліза виріжте смугу шириною 250-300 мм, довжина смуги повинна бути рівною окружності внутрішнього диска. Прикріпіть смугу шурупами до диску. Зверху вставте в барабан втулку. Барабани закріпіть на рамі і з'єднайте між собою транспортної стрічкою. Для виготовлення такої стрічки використовуйте металеві куточки і гумову смугу. Стик стрічки обробіть міцної капронової ниткою.
6
Для виготовлення ножа використовуйте металевий лист товщиною 2-3 мм. Нижню поверхню ножа зміцните опорної планкою, за розміром відповідає робочому органу. В якості приводу використовуйте перфоратор або електричну дриль, закріпивши її на рамі за допомогою хомутів. Зібрану снігоприбиральну машину перевірте на працездатність, при необхідності зробіть налагодження конструкції і настройку робочого органу.