Як виховувати чихуахуа.

Чихуахуа - маленька кімнатна собачка, більше схожа на іграшку. Але це не повинно вводити вас в оману - як і будь-яка собака, чихуахуа потребує вихованні. Правильне виховання собаки - це, насамперед, її безпеку і ваш спокій. І починати його треба з першого дня, коли у вашому будинку з'явиться цей смішний, життєрадісний грудочку енергії.
Інструкція
1
Звичайно, для цієї собаки не потрібно проходити повний курс навчання, як це роблять службові, мисливські та бійцівські собаки. Необхідним мінімумом для неї буде знати свою кличку, місце, вміти ходити в нашийнику на повідку і без нього, чи не випрошувати корм за столом і не приставати до чужих людей, знати команди «До мене», «Поруч», «Фу», «Не можна ». Крім того, вона повинна бути привчена до лотка.
2
Кличку і своє місце, зазвичай, щеня починає розуміти практично з першого дня. Чихуахуа - дуже кмітливі малюки і буквально відразу починають реагувати на сказане вголос своє ім'я. Але навчання піде набагато швидше, якщо його успіхи будуть підкріплені маленьким шматочком чогось смачного. Це може бути яблуко або несолоний крекер. І обов'язково - ласка, кожна виконана команда повинна заохочуватися лагідним голосом і погладжуванням цуценя.
3
Цьому собаці дуже важлива соціальна адаптація, щоб вона не була полохливої і істеричної. Тому починайте вигулювати її відразу через три тижні після ревакцинації. У холодну погоду гуляти з нею можна, заховавши під куртку, але голова чихуахуа повинна бути висунута. Раніше знайомство із зовнішнім світом благотворно діє на розвиток нормальної психіки у собаки. На користь йому піде і знайомство з іншими собаками такого ж невеликого розміру.
4
Легко навчити його і команді «До мене», її вимовляєте, коли кличете його на годування, і просто кличучи до себе, стимулюючи послух ласощами. Яким би зворушливим не здавався вам щеня, навчаючи його командам, вимовляєте їх чітко і ясно. Чи не Перемежовувати слова команди зменшувально-пестливих прізвиськами й іншими словами, відволікаючими собаку від її суті.
5
Обов'язково привчите собаку, щоб вона спокійно поводилася, коли її беруть на руки, адже її падіння може закінчитися травмою. Навчіть її і команді «Не можна», щоб природна цікавість не підвело собаку. Для цього використовуйте різке, але не сильний натяг повідця, строгий голос. Припиняйте її спроби гавкати, навіть якщо причина на це є, інакше ви ризикуєте просто оглухнути від її дзвінкого гавкоту, який буде супроводжувати будь-який прояв почуттів.
6
Навчіть цуценя чихуахуа робити стійку на столі, показувати зуби, спокійно реагувати коли його зачісують, оглядають вуха, очі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jYNalv0D96k