Як розвинути розум.

Людський мозок за принципом дії мало відрізняється від м'язів: чим більше навантаження ви даєте, тим більший обсяг роботи в змозі виконати. Щоб дійсно розвинути розум , потрібно багато і наполегливо працювати.
Інструкція
1
Вивчіть літературу з розвитку інтелекту. Перед тим як читати, постарайтеся пошукати відгуки і коментарі по кожній конкретній книзі. На хвилі популярності даного жанру з'являється маса даремних і просто брехливих «брошурок» про те, як стати розумнішими. Навряд чи прочитання такої може вам нашкодити, але користі не принесе. З дійсно якісних творів можна порадити «Керівництво з розвитку пам'яті та інтелекту» Тоні Бьюзена. Книга не тільки запропонує зручні для повсякденності вправи, але і пояснить, на що конкретно вони вплинуть, чому варто їх робити і як конкретно вони працюють.
2
Регулярно напружуйте мозок і давайте відпочинок. Постійні навантаження підтримують мозок в «підтягнутому» і «зібраному» стані. В якості навантажень можна використати написання текстів, заучування віршів, читання, пошук глибинного сенсу в шедеврах живопису. З іншого боку, постійні цілодобові навантаження можуть вимотати вас, зробити дратівливим і нервовим. Не варто фанатично пересилювати себе і змушувати читати, коли немає бажання.
3
Займіться спортом. Це - ефективний і корисний спосіб дати мозку розслабитися. Незважаючи на міфи про «тупих спортсменах», фізичні навантаження збільшують IQ. Намагайтеся підбирати спорт передусім «під себе», щоб приємно займатися, а не пітніти в спортзалі через силу. Говорячи конкретно про розвиток інтелекту, можна порадити екстремальний спорт: така річ як «паркур», може розвивати не тільки тіло, але і фантазію, творчий погляд на речі.
4
Більше часу приділяйте мистецтву і самореалізації. Найбільш продуктивним для розвитку інтелекту буде створення чогось нового. Це може бути написання віршів, музики, малювання картин і навіть зйомки аматорського відео. Все, що зажадає від вас створення з нуля, дасть навантаження на мозок. Водночас, будь-яка монотонна діяльність з кожним повторенням вимагає менше зусиль і зрештою перетворює людину на робота.
Корисна порада
Читання, безумовно, корисно. Але уникайте читання белетристики і завідомо беззмістовною літератури.