Як відремонтувати бампер ВАЗ.

В даний час майже на всі автомобілі ВАЗ встановлюються пластикові бампери. При ударі вони часто деформуються. Залежно від ступеня деформації бампер підлягає заміні або відновленню (ремонту). Покупка нового встане дорожче і довше за часом, ніж ремонт.
Вам знадобиться
  • Світле і тепле приміщення, верстак, паяльник 60 Вт, ніж, точило, ножиці по металу, викрутка, ремкомплект для склеювання бампера, поліроль і тоніровочний олівець для його забарвлення.
Інструкція
1
Зварювання бампера вимагає наявність зварювального обладнання та інструментів по металу. Відсутність усіх цих пристосувань і навичок зварювальних робіт означає, що цю операцію краще довірити майстерні. При самостійної зварюванні дуже важливо підібрати електрод. Від цього залежить міцність зварного шва. При відсутності досвіду, електрод підбирається експериментально.
2
Проклейка бампера вимагає наявність ремкомплекта, що складається з склотканини, епоксидної смоли і закріплювача. Крім того, будуть потрібні наждачний папір, шпаклівка і ємність для змішування. Нанесіть скловолокно із зовнішнього боку бампера в 3-4 шари. Перший шар повинен перекрити місце пошкодження на 3-5 см, другий шар - перекрити перший на таку ж величину і т.д. Лінії склеювання обробіть наждачним папером, а після висихання нанесіть шпаклівку. Через півгодини місце шпатлювання теж обробіть наждачним папером.
3
Самостійно пофарбувати ремонтується ділянку можна за допомогою цветообогащенних полиролей з тонуючим олівцем. Спершу тонуючим олівцем затріть необхідний ділянку, а потім офарблюйте поліролью. Перед фарбуванням бампера дуже важливо ретельно відмити бампер і знежирити поверхню, що фарбується. Цим же самим способом (ошкурить, прошпатлевать і пофарбувати) можна ремонтувати дрібні подряпини. При неможливості точно підібрати відтінок поліролі, пофарбуйте бампер цілком. Пофарбований бампер висушіть при температурі 60 градусів протягом 3 годин.
4
При слабкій деформації або тріщині на бампері його можна виправити способом нагріву. Нагрійте потрібну ділянку феном або пальником так, щоб деталь ще паче не деформувалася через термічної обробки. Потім, по можливості, надайте бамперу вихідну форму і остудіть. Після цього обробіть наждачним папером, знежирте і нанесіть шпаклівку. Через 30 хв. Шпаклівку можна обробляти дрібним наждачним папером і фарбувати.
5
При наявності великий тріщини в пластиковому бампері, обробіть краю в місцях розриву. Потім за допомогою паяльника з'єднайте рвані краї і запаяти. Потім по утворився шву пройдіться заточеним електродом, розігрітим до 250-350 градусів. Місце спайки необхідно посилити за методом, описаним в п.2
Зверніть увагу
Шпаклівка повинна бути спеціально призначена для робіт по пластику
Корисна порада
Для багатьох автовласників вигідніше звернутися за ремонтом та забарвленням бампера в технічний центр, чим займатися цим самостійно. Ремонт та фарбування своїми руками займе 1-2 дні, а за цей час можна заробити набагато більші гроші, ніж вартість відновлення бампера в майстерні.