Як скласти портфоліо класу.

У сучасному освітньому процесі дуже затребуване складання портфоліо як індивідуальних, так і колективних. Портфоліо класу - це своєрідна папка з документами, в яких відображені всі досягнуті результати у позаурочній діяльності учнів.
Інструкція
1
На початку папки, безумовно, потрібно розмістити матеріал, що характеризує класний колектив. Вклейте спільну фотографію і вкажіть навчальний рік.
2
Далі варто вкласти список вихованців, їхні дані (прізвище та ім'я), дату народження та домашню адресу, а також номери телефонів для контакту.
3
Обов'язково оформите соціальний паспорт сімей вихованців. У ньому вкажіть інформацію про сім'ї: наявності багатодітних або неповних сімей, які потребують допомоги, наявності сімей, де батьки є інвалідами або пенсіонерами.
4
Відобразіть в портфоліо позаурочну зайнятість дітей: які гуртки чи секції відвідує дитина, чим захоплюється.
5
Відзначте також, яке постійне доручення мають діти: є старостою, членом редколегії, входять до складу активу класу і т.д.
6
Необхідно показати у схемі або в таблиці, як розвинене самоврядування в колективі. Наприклад, клас поділений на загони або бригади, що відповідають за певну частину діяльності. Наприклад, можна виділити загони "Трудовий десант", "Непосиди", "Знайки" і т.д.
7
Помістіть в портфоліо ваше планування в роботі з дітьми: назву і приблизні дати проведення класних годин, відкритих заходів (вікторин, конкурсів, театральних фестивалів, літературних віталень і т.д.).
8
Далі потрібно відобразити вже досягнуті результати у виховній діяльності. Це можна зробити, розмістивши фотографії про різних святах і конкурсах, а також відгуки дітей про ці заходи. Цікаво буде виглядати фотоколаж, складений з дитячих знімків.
9
В окремий файл потрібно вкласти грамоти та дипломи дітей.
10
Також помістіть в портфоліо найбільш цікаві творчі роботи дітей: вірші, твори, реферати, малюнки, вишивки тощо.
11
Запропонуйте вихованцям написати есе на тему "Моя шкільне життя" і вкладете в кінець папки. На випускному вечорі хлопцям буде цікаво прочитати свої роботи.