Як визначити витрату повітря.

Перед придбанням компресора необхідно визначити максимальну кількість повітря , необхідне для нормального функціонування вашого пневмоінструменту. Якщо плануєте збільшити парк використовуваного обладнання, краще відразу розрахувати загальний витрата повітря і купити компресор потрібної продуктивності. Для цього потрібно обчислити, а потім скласти кількість повітря , спожите кожним інструментом.
Вам знадобиться
  • джерело стисненого повітря, герметичний металевий балон для повітря ємністю 20 літрів, розрахований на максимальний тиск 10 атмосфер. Манометр, секундомір, з'єднувальний шланг, регулятор тиску повітря.
Інструкція
1
З джерела накачайте повітря в балон до рівня 8 атмосфер. Підключіть до балона манометр, після нього підключіть до пневматичної шлангу регулятор тиску. Зробіть тиск повітря після регулятора таким, що б воно дорівнювало максимальному робочому рівню тиску, на яке розрахований перевірявся інструмент. Підключіть до воздухопроводу пневматичний інструмент. Увімкніть його в такому режимі, при якому витрата повітря інструментом максимальний. Одночасно з включенням інструменту включіть секундомір. Засічіть час, за який тиск повітря в балоні впаде на 1 атмосферу. Виходячи з отриманих даних, розрахуйте споживання повітря цим інструментом.
2
Приклад: Є пневматична дрель, розрахована на максимальний робочий тиск 6 атмосфер. Підключіть її до воздухопроводу. Встановіть регулятором тиск в шлангу 6 атмосфер. Увімкніть дриль на максимальні оберти. За секундоміром визначили, що тиск в балоні впало на одну атмосферу за 15 секунд. Це означає, що дриль за 15 секунд з витрата овалу 20 літрів повітря (така ємність балона). Перерахуйте дане значення для отримання витрата а повітря у хвилинах: 60: 15? 20 = 80 літрів.
3
Таким чином розрахуйте витрата повітря кожним інструментом. Орієнтуючись за вимогами самого «ненажерливого» інструменту виберіть компресор з потрібною продуктивністю. Складіть обсяги витрата а повітря обладнанням, якщо плануєте використовувати кілька інструментів одночасно.