Як укладати черепицю.

М'яка (бітумна) черепиця є, на сьогоднішній день одним з найбільш затребуваних покрівельних матеріалів. Різноманітність форм і забарвлень м'якої черепиці здатне задовольнити навіть найвибагливішого покупця. Її монтаж не вимагає спеціального інструменту та обладнання. А споживчі характеристики витримують конкуренцію з іншими, більш дорогими, покрівельними матеріалами.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні рейки висотою 30-50 мм, довжиною 150 см,
  • - вологостійка плита товщиною 10-11 мм,
  • - шпатель,
  • - молоток,
  • - оцинковані цвяхи,
  • - ніж.
Інструкція
1
Підготуйте рейки. Ширина рейок повинна строго відповідати ширині кроквяної ноги. Розкачайте рулон гідроізоляційної плівки уздовж карнизної лінії поперек крокв. Прибийте плівку до крокв за допомогою рейок, цвяхів і молотка. Рейки служитимуть контробрешітка, завдяки якій буде здійснюватися вентиляція між плівкою і основний латами. До того ж, шар повітря допоможе поліпшити теплоізоляційні властивості вашої даху.
2
Набейте листи вологостійкої плити на контробрешетку за допомогою молотка і оцинкованих цвяхів. Між листами плит необхідно залишати зазори в 3-5 мм. Цвяхи слід забивати з кроком 25-30 см.
3
Розкачайте підкладкові килими. При укладанні килимів необхідно зробити відступ на 1-2 см від краю карниза. В місцях з'єднань зробіть нахлест в 10 см. За допомогою цвяхів закріпіть підкладковий килим у верхній частині даху. Ці килими служитимуть додатковою гідроізоляцією між черепицею і плитою.
4
Прикріпіть фронтонні і карнизні планки. Планки робляться з нержавіючої сталі і кріпляться за допомогою оцинкованих цвяхів. Прибивати планки слід в шаховому порядку, з нахлестом в 15 см. Місця нахлеста фіксуються двома цвяхами.
5
Візьміть бітумну мастику і розігрійте її. За допомогою шпателя нанесіть мастику на черепицю шаром в 1-2 мм. Промажьте всі місця дотику черепиці з металевими планками бітумною мастикою.
6
Покладіть перший ряд черепиці. Один гонт черепиці кріпиться за допомогою чотирьох цвяхів, які забиваються в верхній частині.
7
Прибейте другий і наступні ряди черепиці зі зміщенням на половину періоду. Після укладання кожного четвертого ряду необхідно перевіряти правильність кріплення черепиці будівельним рівнем.
8
На ковзанах і ребрах даху черепицю слід монтувати з нахлестом в 10-15 см.
9
Для монтажу черепиці в місцях примикання димоходів і стін необхідно завести її на вертикальну поверхню на висоту 20-30 см і закріпити спеціальними планками. Місця з'єднань необхідно промазати бітумною мастикою. Для ліквідації всіх утворилися щілин, обробіть їх силіконовим герметиком.
Зверніть увагу
Перед монтажем всі матеріали необхідно просушити і обробити вогне- та біозахисними препаратами.
Корисна порада
При виборі гідроізоляційної плівки необхідно звернути увагу на її маркування. Маркування D вказує на те, що плівка призначена для зовнішніх работ.Прі укладанні гідроізоляційної плівки на коник даху залиште 5-10 см зазору.