Як коптити грудинку. Як приготувати свинячу грудинку до копчення.

Іноді хочеться побалувати себе смачною, соковитою, варено-копченої грудинкою, що не накаченной водою і приготованої без рідкого, хімічного диму. У продажу складно знайти справжній, якісний продукт. На щастя, приготувати самим це блюдо досить легко і швидко.
Вам знадобиться
    • Свиняча грудинка з прошарками сала
    • сіль велика НЕ йодована, вода
    • тирса
    • коптильня.
Інструкція
1
Розріжте грудинку на невеликі шматочки довжиною 15-20 см і шириною 5-6 см. Натріть кожен шматочок м'яса сумішшю часнику, чорного меленого перцю і солі. Складіть шматки грудинки щільно в ємність, накрийте марлею, зверху покладіть прес і залиште на добу в холодному місці. Потім оберніть кожен шматочок фольгою.
2
Ретельно вимийте коптильню, обсушити на багатті, закрийте дно і стіни фольгою. На дно насипте жменю вільхових тирси, попередньо замочених у воді. На нижню решітку покладіть фольгу з підігнутими вгору краями, щоб туди капав випливає жир і не горів разом з тирсою (можна використовувати невеликий деко). Покладіть на верхні грати шматки грудинки в фользі і щільно прикрийте кришку коптильні. Коптити приблизно 30 хв. на невеликому, рівномірному вогні.
3
Налийте під кришку коптильні (у фольгу або на деко) тонкою цівкою невелику кількість води і пропарьте так грудинку протягом 10 хв. Витягніть будь-який шматок, звільніть його від фольги, розріжте і спробуйте, якщо м'ясо жорстке, то додайте ще води і готуйте ще хвилин 10 - 15. Якщо грудинка легко ріжеться і жується, то витягніть її з каганця і викласти остигати і провітрюватися. Зберігайте варено-копчену грудинку у фользі в холодному місці. Частина продукту можна заморозити.
Зверніть увагу
Для приготування варено-копченої грудинки використовують грудо-реберну частину туш зі шкурою. Товщина грудинки в тонкому шарі повинна бути не менше 2 см.
Корисна порада
Можна коптити м'ясо без фольги, але тоді час приготування увелічітся.Можно використовувати будь приправи для м'яса за смаком. Дуже красиво і смачно вийде, якщо натерти м'ясо не гострої червоною паприкою.