Як налаштовувати ftp доступ.

Одним з найстаріших протоколів передачі даних в комп'ютерних TCP-мережах є FTP (File Transfer Protocol). Незважаючи на поважний вік, FTP є одним з основних протоколів передачі даних в наші дні. Запустивши на своїй машині FTP-сервер, можна легко і безпечно надавати доступ до вибраних файлів і каталогів користувачам зовнішньої мережі. На windows-машинах налаштовувати ftp доступ можна за допомогою оснастки управління сервером IIS.
Вам знадобиться
  • - встановлений і запущений сервер IIS;
  • - права на адміністрування IIS.
Інструкція
1
Відкрийте панель керування. Для цього клікніть по кнопці «Пуск», розташованої на панелі завдань, виділіть в меню розділ «Налаштування», а потім клацніть по пункту «Панель управління».
2
Відкрийте центр адміністрування Windows. В панелі управління знайдіть ярлик «Адміністрування». Двічі клікніть по ньому лівою кнопкою миші.
3
Відкрийте оснастку управління параметрами роботи сервером IIS. У вікні «Адміністрування» знайдіть ярлик "Internet Information Services". Клацніть по ньому лівою кнопкою миші двічі.
4
Знайдіть і виділіть пункт ієрархії розділів управління сервером, відповідний ftp-вузлу. У правій панелі вікна "Internet Information Services" послідовно розгорніть гілки «(локальний комп'ютер)» і «Вузли FTP». Виділіть елемент «FTP-вузол за замовчуванням».
5
Почніть створення нового віртуального каталогу FTP-сервера. Клацніть по виділеному на попередньому кроці елементу правою кнопкою миші. З'явиться контекстне меню. Виділіть пункт «Створити». Клацніть по пункту «Віртуальний каталог ...». Відкриється вікно «Майстер створення віртуальних каталогів».
6
Створіть віртуальний каталог. На першій сторінці майстра натисніть кнопку «Далі». На другій сторінці введіть псевдонім каталогу, а на третьому - шлях до фізичного каталогу на диску. На четвертій сторінці виберіть опції доступ а. Натисніть кнопки «Далі» і «Готово». Створений віртуальний каталог відобразитися в ієрархії папок FTP-вузла.
7
Почніть процес установки дозволів на доступ до каталогу із зовнішньої мережі. Клацніть правою кнопкою миші по елементу, відповідному новому віртуальному каталогу. У меню виберіть пункти «Усі завдання» і «Майстер дозволів».
8
На першій сторінці майстра натисніть кнопку «Далі». На другій сторінці відзначте перемикач «Вибрати налаштування безпеки на основі шаблону». На наступній сторінці у списку «Сценарій» виділіть рядок "Public FTP Site". На четвертій сторінці відзначте перемикач «Замінити всі дозволи на доступ до каталогів і файлів (бажано)». Два рази натисніть кнопку «Далі». Натисніть кнопку «Готово».