Як перемогти остеохондроз. Як перемогти хрускіт в хребті.

Дискомфорт і біль у хребті, напруга м'язів, хрускіт при поворотах голови і тулуба - всі ці симптоми сигналізують про остеохондрозі . Лікування захворювання необхідно починати на ранніх стадіях, коли ще процес не зайшов занадто далеко.
Вам знадобиться
  • - нестероїдні протизапальні препарати;
  • - препарати хондроитина сульфату;
  • - вітаміни групи B.
Інструкція
1
При болях у хребті прийміть нестероїдні протизапальні препарати. Якщо у вас немає гастриту або виразкової хвороби, то ви можете приймати недорогі препарати: «Диклофенак» по 1 таблетці (50 мг) 3 рази на день після їди, «Індометацин» по 1-2 таблетки (25-50мг) 2-3 рази в день також після прийому їжі. Якщо ви страждаєте на захворювання ШКТ, то приймайте селективні препарати, їх вартість вища, але вони не викличуть загострення гастриту або виразкової хвороби. Рекомендується «Найз» по 2 таблетки (100 мг) 2 рази на день, «Німесил» по 1 пакетику (100 мг) двічі на день.
2
Приймайте препарати хондроитина сульфату, восстанавливающего хрящову і кісткову тканину: «Хондроксид» по 2 таблетки (50 мг) 2 рази на добу, «Структум» по 1 капсулі (500 мг) 2 рази на добу, або їх аналоги. Препарати хондроитина приймайте не менше 6 місяців, далі зробіть перерву на 3-4 місяці, а потім відновите курс лікування.
3
Якщо остеохондроз супроводжується головними болями, онімінням рук або ніг, приймайте вітаміни групи B. Вони випускаються у вигляді комплексних препаратів, наприклад, «Мильгамма» і «Нейромультивит». «Мільгамму» слід приймати по 1 драже 3 рази на день, а «Нейромультивит» по 1 таблетці 2 рази на добу.
4
Вранці, якщо вам дозволяє стан, виконуйте ранкову зарядку. Протягом дня витратьте 15-20 хвилин на вправи, спрямовані на зміцнення м'язів спини. Вони різняться в залежності від локалізації остеохондрозу. Існує велика кількість методик фізичних вправ, суть яких зводиться до поворотів і нахилам тулуба і голови, напрузі окремих груп м'язів.
5
Не піднімайте тяжкості.
6
Спіть на жорсткому ліжку і на низькій подушці. Якщо вам дозволяють кошти, придбайте ортопедичний матрац і подушку.
7
Намагайтеся вживати більше страв, що містять желатин: холодці, холодець, желе, мармелад і т.д. В желатині містяться речовини, що відновлюють хрящову тканину, руйнування якої лежить в основі остеохондрозу.