Як відрегулювати швидкість кулера.

Якщо системний блок вашого комп'ютера сильно шумить, а після його виключення відразу стає помітна тиша в кімнаті - це не нормальна ситуація. Шум від комп'ютера не повинен перевищувати допустимих норм, і вже точно не повинен вам заважати спати або чути те, що вам каже сусід.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - програма SpeedFan.
Інструкція
1
Можливо, ваш системний блок засмітився від пилу (з плином часу таке відбувається практично з усіма персональними комп'ютерами) - почистіть його акуратно пилососом. Якщо ж він чистий, можливо, вам всього лише потрібно відрегулювати швидкість обертання вентиляторів. Запустіть браузер і в рядку пошуку введіть назву програми - SpeedFan. Пройдіть по одній з перших посилань і скачайте програму на вінчестер. Можна скачати програму на одному з софт порталів www.softportal.com. Встановіть програму, запустивши установчий файл.
2
Запустіть програму. Потрібно буде трохи почекати, поки програма виконає аналіз операційної системи. Якщо вам важко орієнтуватися в написах англійською мовою, натисніть на кнопку Configure і змініть мову на російську на вкладці Options. Тепер потрібно включити апаратну підтримку регуляції швидкості обертання вентилятора на материнській платі. Натискаєте на кнопку «Конфігурація», потім - кнопку «Додатково». Міняєте значення на Software contolled і натискаєте "Ок". Якщо ваша материнська плата визначилася програмою, то це значення буде встановлено відразу.
3
Відрегулюйте швидкості обертання вентиляторів в комп'ютері, натискаючи на стрілки управління. Не варто сильно занижувати показники, оскільки вентилятори встановлені в системному блоці комп'ютера не для шуму, а для забезпечення охолодження запчастинах. Якщо комплектуючі будуть перегріватися, це призведе до поломки комп'ютера. Намагайтеся підібрати найбільш оптимальні значення параметрів, щоб швидкість кулера була низькою, але і не заважала своїм звуком оточуючим.
4
Програма SpeedFan також виводить температуру комплектуючих, і якщо ви залишите її працювати в панелі завдань, ви зможете спостерігати за температурним режимом всередині вашого комп'ютера.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MrNPDVvkwCI