Як навчитися співати йодль. голосовий регістр при виконанні йодль.

Незвичайне слово «йодль» мовою вокалістів означає вокальний прийом. В естрадній музиці використовується він нечасто, в основному він характерний для народної музики різних країн. Наприклад, його застосовують альпійські співаки та американські фолк-музиканти. Є й поп-рок виконавці, які використовують дану техніку, такі як екс-солістка групи Cranberries Долорес О'Ріордан. Останнім часом все більше вокалістів проявляють інтерес до цього прийому і бажають йому навчитися.
Вам знадобиться
  • - початкове уявлення про голосових регістрах;
  • - вміння співати грудним голосом і фальцетом.
Інструкція
1
Ті, хто займається співом, знають, що вокаліст може виконувати твір в різних регістрах. Вони відрізняються способом відтворення звуку і його забарвленням. Основні регістри, якими користується більшість вокалістів - грудний і головний (фальцет). Досвідчений співак легко переходить з одного регістра в інший і назад. Як раз в майстерному чергуванні регістрів і полягає техніка йодлінга. Знаменитий тирольский йодль - це фактично швидка зміна низького регістра на фальцет. При цьому стрибок з фальцету на грудній регістр являє собою так званий «зворотний» йодль.
2
Перш ніж освоювати йодлінг, переконайтеся, що у вас є необхідна база. По-перше, ви повинні вміти співати на опорі (грудний голос), фальцетом, а також інтонувати. У двох словах, під час співу в грудному регістрі відчувається вібрація в грудях, під час співу в головному регістрі вібрація відчувається в носовій і лобової порожнини.
3
На питання «як навчитися співати йодль» є тільки одна відповідь - тренуватися. Перш ніж спробувати відтворити йодль, розслабте горло, дихайте вільно. Візьміть коротку просту мелодію з кількох нот, і під час співу кожної ноти намагайтеся переходити з грудного звуку на фальцет (або навпаки). Цей перехід не повинен бути плавним, інакше це буде не йодль. Намацайте цей «переломний момент», коли голос різко переходить з одного регістра в інший. Можливо, вам буде простіше почати, якщо ви спробуєте імітувати собачий гавкіт або завивання вовка.
4
Для освоєння Йодля можна спробувати наступну вправу: почніть співати з низькою ноти, плавно піднімаючись вгору, а потім різко перескочите з грудного звуку на фальцет. Проробіть цю вправу кілька разів. Освоюючи йодлінг, співайте голосні звуки, такі як «а», «о», «у», наприклад, переходите зі звуків «а» і «о» на «у».
5
У міру тренованості пробуйте співати швидше або повільніше, міняти темп, чергувати високі і низькі ноти; пробуйте співати склади, що починаються з приголосних звуків. Включайте аудіозаписи з прикладами йодлінга і намагайтеся підспівувати, копіюючи манеру виконавця. Відпустіть себе, співайте гучно. Співати йодль тихо неможливо, тому переконайтеся, що вам ніхто не перешкодить.
Зверніть увагу
Не використовуйте йодль занадто часто, ця техніка хороша в міру.
Корисна порада
Вважається, що спів Йодля знімає стрес і покращує настрій.