Як виростити морозник.

Морозник - багаторічна трав'яниста рослина, що вирощується на садових ділянках в якості декоративного. Його великі (до 8 см. У діаметрі) яскраві квіти створюють чудовий вид, а якщо у вересні пересадити рослину з відкритого грунту в горщики і поставити в холодне місце, на Різдво можна отримати з нього розкішний живий букет. Незважаючи на його південне походження, вирощувати морозник не складно і в середній смузі. Важливо тільки дотримувати певних правил посадки та догляду.
Інструкція
1
Своє походження морозник веде з Кавказу, тому воліє помірно-вологі грунти, багаті перегноєм і рясно насичені вапном. При нестачі вапна листя рослини починають дивуватися грибком у вигляді потворних чорних плям. Крім того, майте на увазі, що морозник досить тіньолюбні рослина і погано переносить яскраві сонячні промені. Тому підберіть йому для посадки затінений ділянку саду.
2
Грунт, в яку ви плануєте висаджувати морозник, повинна бути добре дренувати. При застоюється воді квітка почне загнивати і хворіти. Активно поливайте морозник тільки в посушливі періоди, в решту часу стежте, щоб грунт залишалася тільки злегка зволоженою.
3
Розмножується морозник як насінням, так і вегетативно, поділом кущів. Насіння можна висівати два рази на рік: восени або навесні. Морозник не потребує попередньому вирощуванні розсади. Тому при розведенні його насінням спочатку підготуйте грунт: перекопайте ділянку, внесіть мінеральні добрива, зволожите землю. Потім висадіть сіна у відкритий грунт на глибину приблизно 1 см. Закривати посіви плівкою або ставити парник не потрібно, насіння і так успішно проростуть.
4
Майте на увазі, що морозник росте повільно. За перший рік рослина збільшиться тільки на 3-4 см. І у нього з'являться 1-2 листа. Зацвіте же він тільки через 4-5 років після посадки. Пересаджувати молоді кущики ви зможете не раніше досягнення ними 3-х річного віку. Зате в цьому віці морозник прекрасно переносить пересадку і добре приживається, а цвісти на одному і тому ж місці він може протягом 40-50 років.
5
Для вегетативного розмноження кущики зазвичай поділяють навесні, відразу після закінчення цвітіння, або в серпні. Вегетативне розмноження морозник переносить погано і нові відростки довго і важко приживаються. Після кожної пересадки і перед цвітінням підгодуйте рослини мінеральними добривами.