Як створити електромагнітний імпульс.

З курсу цивільної оборони відомо, що електромагнітний імпульс виникає при ядерному вибуху і викликає величезні руйнування. Однак, зрозуміло, не всякий такий імпульс настільки небезпечний. При бажанні його можна зробити зовсім малопотужним, аналогічно тому, як іскра в П'єзозапальнички є мініатюрною точною копією гігантської блискавки.
Інструкція
1
Візьміть непотрібний кишеньковий плівковий фотоапарат зі спалахом. Витягніть з нього батарейки. Надіньте гумові рукавички і розберіть апарат.
2
Розрядіть накопичувальний конденсатор спалаху. Для цього візьміть резистор опором близько 1 кОм і потужністю 0,5 Вт, зігніть його висновки, затисніть його в невеликих плоскогубцях з ізольованими ручками, після чого, утримуючи резистор тільки за допомогою плоскогубців, замкніть їм конденсатор на кілька десятків секунд.После цього остаточно розрядите конденсатор, замкнувши його лезом викрутки з ізольованою ручкою ще на кілька десятків секунд.
3
Виміряйте напругу на конденсаторі - воно не повинно перевищувати декількох вольт. При необхідності, розрядите конденсатор повторно.Напаяйте на висновки конденсатора перемичку.
4
Тепер розрядите конденсатор в ланцюзі синхроконтакта. Він має малу ємність, тому для його розряду достатньо короткочасно замкнути синхроконтакт. Тримайте при цьому руки подалі від лампи-спалахи, оскільки при спрацьовуванні синхроконтакта на неї з спеціального підвищувального трансформатора надходить імпульс високої напруги.
5
Візьміть порожнистий діелектричний каркас діаметром у кілька міліметрів. Намотайте на нього кілька сотень витків ізольованого проводу діаметром близько міліметра. Поверх обмотки намотайте кілька шарів ізоляційної стрічки.
6
Котушку включіть послідовно з накопичувальним конденсатором вспишкі.Еслі у фотоапарата немає кнопки перевірки спалаху, підключіть паралельно синхроконтакту кнопку з гарною ізоляцією, наприклад, дзвінкові.
7
Зробіть в корпусі апарату невеликі виїмки для виведення проводів від кнопки і котушки. Вони потрібні для того, щоб при складанні корпусу ці дроти не опинилися пережатием, що загрожує їх урвищем. Зніміть перемичку з накопичувального конденсатора спалаху. Зберіть апарат, після чого зніміть гумові рукавички.
8
Вставте в апарат батарейки. Увімкніть його, відвернувши спалах від себе, дочекайтеся зарядки конденсатора, після чого вставте в котушку лезо викрутки. Утримуючи викрутку за ручку, щоб вона не вилетіла, натисніть кнопку. Одночасно зі спалахом виникне електромагнітний імпульс , який Намагнітити викрутку.
9
Якщо викрутка Намагнітити недостатньо добре, можна повторити операцію ще кілька разів. У міру використання викрутки вона буде поступово втрачати намагніченість. Турбуватися з цього приводу не варто - адже тепер у вас є прилад, яким її можна завжди восстановіть.Учтіте, що намагнічені викрутки подобаються не всім домашнім майстрам. Одні вважають їх дуже зручними, інші - навпаки, дуже незручними.
Зверніть увагу
Будьте обережні при роботі з будь-якими високовольтними приладами.