Як подивитися розрядність системи. Як визначити розрядність операційної системи.

Тонкощі комп'ютерної архітектури рідко користуються пекучим інтересом у рядових користувачів. І дійсно, в повсякденній роботі за комп'ютером знання з цієї області застосовувати доводиться нечасто. Однак безумовним винятком із цього правила є все частіше виникають питання про те, як визначити розрядність операційної системи.
Вам знадобиться
  • ПК з встановленою операційною системою сімейства Windows
Інструкція
1
Як правило, вирішення цієї задачі потрібно при установці більшості драйверів - існують версії для обох розрядностей Windows. На сьогоднішній день це 32 і 64-бітові системи. Самое принципова відмінність між ними - це обсяг підтримуваної оперативної пам'яті. Для 32-розрядної системи він дуже обмежений і не може перевищувати 3 Гбайт. «Зайву» оперативну пам'ять така система просто не побачить і не зможе задіяти її в роботі. На відміну від першої, операційна система, що має 64-бітну платформу, в цьому плані куди гнучкіше - вона здатна підтримувати до 32 Гбайт оперативної пам'яті.
2
Визначити розрядність власної системи неважко. Якщо на комп'ютері встановлена Windows XP, ваші дії повинні бути наступними: клацнете по кнопці пуск і виберете пункт виконати. У вікні впишіть sysdm.cpl, потім натисніть ОК. З'явиться вікно, і на вкладці «загальні» для 64-розрядної системи напис буде виглядати так: Microsoft Windows XP Professional x64 Edition і рік випуску операційної системи. Для 32-розрядної системи фраза буде іншою - Microsoft Windows XP Professional і рік її випуску.
3
Існує й альтернативний метод визначення розрядності в Windows XP. Для цього необхідно проробити все в тій же послідовності, що й у прикладі вище, але замість sysdm.cpl вписати winmsd.exe. З'явиться абсолютно інше вікно, тепер необхідно знайти пункт «тип». У 32-розрядних системах, яких зараз абсолютна більшість, в даному пункті стоїть напис «Комп'ютер на базі x86». Якщо ж це 64-бітна платформа, тут буде значитися «Комп'ютер на базі Itanium».
4
Ще простіше визначити розрядність операційної системи, якщо у вас встановлена Windows Vista або Windows 7. Необхідно натиснути пуск і в рядку пошуку написати слово система. У списку вибираємо «система», клацаємо по цьому слову, після чого з'являються всі відомості про встановлену Windows. Тепер залишається тільки знайти пункт «тип системи», де і вказана її розрядність .