Як лікувати пупкову грижу у новонародженого. Як вилікувати пупкову грижу у немовляти.

Пупкова грижа у новонароджених є однією з найпоширеніших патологій. В основному грижа утворюється внаслідок дефекту передньої черевної стінки малюка або слабкого пупкового кільця. Тривалий підвищений внутрішньочеревний тиск, який може бути наслідком закрепів, сильного кашлю або затяжного плачу новонародженого може стати провокуючим моментом. Найбільш поширена грижа у недоношених діток. Вилікуйте пупочную грижу у малюка, попередньо звернувшись до лікаря.
Інструкція
1
Щоб вилікувати пупкову грижу у новонародженого , потрібно зміцнити м'язи передньої черевної стінки. Для цього зверніться до досвідченого і професійного дитячого масажиста або тренеру ЛФК. Загальний масаж можна розпочати вже з другого тижня життя малюка, прийоми виконуються безболісно і легко, тому не викликають у дитини плачу. Перед початком спеціальних прийомів, грижу вправляють легкими надавливаниями пальців однієї руки, як би утапливая її, в цей час друга рука робить необхідні рухи. У ці прийоми входять кругові погладжування за годинниковою стрілкою животика, зустрічні погладжування і погладжування косих м'язів живота. Руки масажиста охоплюють при цьому бічну поверхню грудної клітки і роблять руху назустріч один до одного, потім зверху вниз і вперед. Під час цих рухів, пупочек ховається в шкірну складочку.
2
Дуже важливим пунктом в лікуванні пупкової грижі, є організоване правильне харчування. Слідкуйте за тим, щоб дитина не плакав тривалий час, боріться з коліками всілякими способами.
3
Для лікування пупкової грижі, новонародженого дитину викладають на животик (на пелюшку), поклавши перед ним яскраві і красиві іграшки. Це сприяє відходженню газів, перешкоджає випинання грижі, збільшує можливість більш активних рухів ногами, руками і тулубом, тим самим зменшуючи внутрішньочеревний тиск. Можна покласти дитинку животом на великий і м'який надувний м'яч, похитуйте м'яч з боку в бік, це створить ефект масажу черевної стінки.
4
У перші місяці життя малюка можна робити спеціальним масаж пупка перед сном. Змастіть дитячим кремом область пупкового кільця і обережно губами помасажуйте місце утворення грижі, як би вигризати її (губами), тільки робіть це досить обережно.
5
У стародавні часи пупочную грижу лікували за допомогою п'ятака, який прикладали до пупка і заклеювали лейкопластиром.
Зверніть увагу
Але буває й так, що «зароблена» в грудному віці пупкова грижа проявляє себе тільки, коли людина стає дорослою. Лікування пупкової грижі. У немовлят грижу лікують консервативно: лікар накладає на живіт широкий лейкопластир, перешкоджаючи розтягуванню м'язів і сухожиль, і грижа поступово проходить.
Корисна порада
Багатьох цікавить питання, чи можна вилікувати пупкову грижу за допомогою народних засобів? Та можливо, а тому докладніше поговоримо про те, як поводиться пупкова грижа у дорослих, дітей: симптоми, лікування народними засобами. Як лікувати пупкову грижу? Якщо ви звернулися до лікаря з приводу пупкової грижі, фахівець може вправити її в черевну порожнину.
Пупкова грижа у новонароджених - явище нерідке, і для заспокоєння батьків можна сказати, що вона найчастіше зникає і сама по собі до того, як дитині виповниться три роки. Але, природно, легковажно до цього ставитися не варто, так як це все-таки дефект черевної стінки.
Інструкція
1
Якщо ви помітили у малюка підозріле випинання в області пупка, насамперед, не поспішайте бігти до всяких знахарок і «бабок». Грижа це чи ні грижа, але в будь-якому випадку обов'язково покажіть дитину лікарю. Він призначить правильне лікування і дасть кваліфіковані поради, які допоможуть швидко позбавити вашого крихітку від цієї неприємності.
2
Найбільш ефективний метод боротьби з пупкової грижі та її профілактика - викладання малюка хвилин за 15 до годування на животик, рази два або три на день. Покладіть дитину на рівну тверду поверхню і проведіть йому легкий масаж спинки і кінцівок (в принципі, це просто поздовжнє погладжування). Малюка постарше класти на живіт якомога частіше.
3
Постарайтеся скористатися послугами кваліфікованого масажиста, який може за допомогою певних прийомів прискорити зміцнення м'язів очеревини. Але «попрацювати» з невеликими грижами ви можете і самі. Тільки дуже обережно! Масаж можна робити, починаючи з другого тижня життя або трохи пізніше (залежить від стану малюка) .Массіруйте животик, рухаючи долоні за годинниковою стрілкою; До пупка дитини прикладіть великий палець руки і помасажуйте його вібруючими рухами; Накрийте пупок долонею і, легко натискаючи, поверніть долоню за годинниковою стрілкою; Легко притискаючи, покладіть долоні ліворуч і праворуч від пупка і рухайте одночасно ліву долоню вгору, праву вниз, а потім навпаки; Складіть пальці в пучок і пройдіть ними, трохи притискаючи, по колу навколо пупка.
4
Ваш педіатр або хірург можуть порекомендувати накладення спеціальної пластирної пов'язки, хоча цей метод використовують нечасто через можливе подразнення шкіри. І пам'ятайте, що самостійно таке лікування не проводиться. Пластир накладають на 10 днів, потім при необхідності заклеювання можуть повторити.
5
Починаючи з чотиримісячного віку, з дитиною проводять лікувальну гімнастику. Але щоб підібрати оптимальний комплекс вправ, необхідно звернутися до фахівця - інструктору лікувальної фізкультури.
6
На період лікування підберіть таке харчування для себе і малюка, щоб у нього не було підвищеного утворення газів, кольок або утрудненого стільця.
7
Не допускайте тривалого і надсадного крику дитини, щоб він не напружував очеревину.