Як зняти блок запобіжників ВАЗ. Як поміняти кришку запобіжника на ВАЗ2110.

Всі основні запобіжники і реле зібрані в одному монтажному блоці і розташовані з лівого нижнього боку від керма. Їх призначення - це захист електричної частини автомобіля від різного роду пошкоджень.
Вам знадобиться
  • - плоска викрутка;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Приготуйте хрестову і плоску викрутки і відключіть дріт від негативної клеми акумуляторної батареї. Після цього зніміть кришку з блоку запобіжників. Для цього поверніть на 90 градусів три замки або відкрутіть болти, які кріплять кришку, і акуратно витягніть її. Слідкуйте за тим, щоб не зламати фіксатори, які тримають кришку. В іншому випадку подальша установка принесе вам серйозні незручності.
2
Знайдіть болт, який кріпить монтажний блок до панелі приладів. За допомогою викрутки відкрутіть його і відкладіть в сторону, щоб не втратити. Акуратно зніміть блок з панелі, змістивши його з шпильок кронштейна або вивівши із зачеплення з гачків кріплення.
3
Промаркіруйте всі контакти і відповідні дроти, щоб уникнути плутанини при подальшій збірці або заміні деталей. Після проведення всіх необхідних процедур встановіть блок запобіжників в зворотному порядку.
4
На більшості автомобілів ВАЗ встановлені додаткові запобіжники і реле, які перебувають з внизу приладової панелі з правого боку. Для зняття додаткового блоку вам буде потрібно хрестова викрутка і гайковий ключ на «8». Не забудьте знову відключити провід від мінусової клеми акумуляторної батареї.
5
Після цього зніміть бічну облицювання підлоги і від'єднайте роз'єм з проводами від електронного блоку управління двигуном. За допомогою гайкового ключа відкрутите гайки кріплення реле і витягніть потрібне вам. Несправний запобіжник легко можна вийняти, використовуючи спеціальний пінцет.
6
Пам'ятайте, що перед заміною що вийшов з ладу запобіжника або реле, потрібно обов'язково з'ясувати причину несправності й усунути її. Для швидкого знаходження пошкодження можна скористатися таблицею, яка показує, які ланцюга захищає кожен з запобіжників.