Як зістарити шкіру. Як зістарити натуральну шкіру.

У сучасній дизайнерської моді актуальна штучно зістарена шкіра. Потертий і покритий мережею дрібних зморшок матеріал виходить з-під руки майстра фактурним і неповторним. З нього роблять сумки, взуття і верхній одяг; спеціально обробленої оббивкою перетягують меблі в стилі ретро. Подібні речі коштують дорожче блискучих і гладких виробів. Зістарити шкіру можна і своїми руками, за допомогою деяких механічних і хімічних методів обробки цього матеріалу.
Вам знадобиться
 • - відріз натуральної шкіри;
 • - ескіз майбутнього виробу;
 • - фанерна розтяжка, маленькі цвяхи і молоток;
 • - бритвене лезо, прес, жорстка щітка і наждак;
 • - пульверизатор і вода;
 • - медичний і нашатирний спирт;
 • - гліцерин;
 • - касторове масло;
 • - вата і ганчір'я;
 • - лак-кракле або фарба для шкіри;
 • - губка і кисть;
 • - сіль.
 • - гуталін;
 • - стара праска;
 • - духовку;
 • - дерев'яна форма;
 • - мармуровий порошок.
Інструкція
1
Огляньте шматок натуральної шкіри. Деякі природні дефекти матеріалу можуть навіть зіграти вам на руку. Невеликі шрами, сліди від укусів гедзів і інших комах, неоднорідний окрас, - все це спробуйте цікаво обіграти і створити по-справжньому унікальну річ.
2
Ретельно продумайте зовнішній вигляд майбутнього виробу. Іноді буває достатнім просто розім'яти шкіру , гарненько розтягнути її по діагоналі в різні боки. За допомогою наждачного паперу ви можете зробити готовий виріб більш-менш потертим в певних місцях (наприклад, на ліктях або колінах). Для наочності намалюйте на папері мережу декоративних заломів і тріщин, подекуди навіть можна намітити надрізи.
3
Для створення посиленого ефекту старовини шкіри доведеться попередньо її підготувати, зробити м'якше і податливі. Змочіть відріз водою з пульверизатора, натягніть його на фанеру за допомогою цвяхів і просушіть на сонці.
4
Ввітріть в поверхню шкіряного полотна касторове масло, або ж гліцерин. Після висихання матеріалу протріть його спиртом і починайте розминати і виконувати продуманий малюнок зморшок. Подряпинки можна зробити жорсткою щіткою, а заломи - за допомогою преса. Працюйте акуратно і неквапливо, адже процес створення штучно зістареної шкіри незворотній!
5
Протріть зістарений матеріал чистою водою, сухою ганчіркою і вдруге просушіть його на розтяжці. Поки пори полотна злегка зволожені, просочіть їх касторовою олією з невеликою кількістю нашатирного спирту. Після жирування матеріал повинен висохнути, і його можна зняти з фанери. Ще раз розімніть шкіру , щоб жир гарненько проник між волокон колагену.
6
Для стилізації шкіряній речі під старовину можна скористатися спеціальним патинується засобом для шкіри з магазину для дизайнерів і художників. Уважно прочитайте інформацію на упаковці і дійте точно за інструкцією. Склад лаків-кракле перетворює новий виріб в потріскане, немов від часу.
7
Випробуйте фарбу для шкіри, зробивши забарвлення речі неоднорідною, з затемненнями і знебарвленими плямами. Цього можна домогтися, розтираючи поверхню губкою, пензлем і наждачним папером, а також за допомогою поєднання різних відтінків фарби.
8
Нарешті, скористайтеся методом состаривания шкіри від взуттєвих майстрів. Візьміть відріз коричневого кольору і замочіть її в підсоленій воді (50 г на літр) на добу. Після цього дістаньте його з ємності з розчином, дайте рідини стекти і оберніть м'якою ганчіркою для просушування. Поверхня полотна повинна стати трохи волглой.
9
Змастіть шкіру готельному і погладьте при температурі 120 градусів, намагаючись не пропалити матеріал. Для цих цілей народні умільці спеціально тримають під рукою старий праска. Коли гуталін перестане липнути до рук, зніміть залишки кошти за допомогою гліцеринового спирту. Ви можете приготувати його самостійно: змішайте гліцерин і спирт 2: 1 і трохи підігрійте суміш на водяній бані. В результаті ваших маніпуляцій коричнева шкіра повинна почорніти.
10
Натягніть пофарбований матеріал на потрібну форму (наприклад, на поліно) і помістіть його в духовку (120 градусів). Після появи сильного неприємного запаху вийміть матеріал і швидко занурте його в ємність з холодною водою. Після двох-трьох повторних процедур шкіра покриється мережею хитромудрих тріщинок, і у швах між ними проявиться коричневий колір. Для ефекту потертості додатково обробіть полотно мармуровим порошком.
Корисна порада
Процес старіння шкіри за допомогою різних фарб і лаків вимагає певної майстерності. Рекомендується спочатку випробувати той чи інший засіб на невеликому зразку матеріалу, і тільки потім приступати до декоративної обробки решти полотна. Захищайте шкіру рук від хімікатів гумовими рукавичками і працюйте в провітрюваному приміщенні, щоб не дихати шкідливими випарами.