Як очистити ложки.

Ложками будь-яка сім'я користується кожен день, тому вони повинні бути завжди у повній готовності. Іноді на ложках з'являються плями, деякі метали темніють. Періодично ложки необхідно чистити, навіть якщо ви їх дуже ретельно миєте щодня. Для цього існують спеціальні засоби, можна купити відповідну пасту в господарському магазині. Але майже всі потрібні речовини напевно є і у вас вдома.
Вам знадобиться
 • - бура;
 • - нашатирний спирт;
 • - молочна сироватка;
 • - зубна паста;
 • - крейда або зубний порошок;
 • - кухонна сіль;
 • - біле мило;
 • - вода;
 • - ганчірочка або губка.
Інструкція
1
Ви напевно знаєте, з чого зроблені ваші ложки . Якщо ні, спробуйте визначити - від матеріалу залежить, які речовини застосовувати. Найчастіше зустрічаються ложки з різних металів: алюмінієві, сталеві, мельхіорові, срібні і навіть золоті. Не часто, але трапляються столові прилади з міді та латуні. Деякі вважають за краще дерев'яні ложки . Пластмасові прижилися майже виключно в якості разового посуду, тому чистити їх не має сенсу.
2
Приготуйте один з наступних розчинів. Для алюмінієвих ложок в 1 л води розчиніть 30 г бури. Додайте 1-2 краплі нашатирного спирту. Для мідних або латунних столових приладів підійде суміш 0,5 л молочної сироватки і 2 столові ложки кухонної солі. Для ложок з дорогоцінних металів розчинів готувати не треба, але приготуйте нашатирний спирт для срібла і зубну пасту - для золота.
3
Для сталевого посуду зробіть спеціальне мило. 1 вагову частину звичайного білого мила розпустіть в 1 вагової частини води. Додайте 2 вагові частини дрібнодисперсного порошку крейди (можна зубного порошку, якщо є). Вилийте суміш у будь-яку форму і дайте затвердіти. Виходить мило для чищення будь-яких залізних, сталевих предметів або ж мельхіорових.
4
Намочіть в розчині ганчірочку або губку. Протріть забруднені місця. Якщо ложки дуже брудні (наприклад, срібна ложка сильно потемніла) - їх необхідно повністю промити в розчині або навіть замочити на деякий час. Позолочені або посріблені ложки чистять точно так само, як золото і срібло.
5
Є і ще один доступний спосіб чистки практично всіх ложок. Для цього навіть купувати нічого не потрібно. Ви все одно будете варити картоплю. Злийте відвар в яку-небудь відповідну ємність і опустіть туди ложки , вилки і всі інші металеві столові прилади, які вам потрібно привести в порядок.
6
Промийте ложки теплою проточною водою, потім сполосніть холодною і добре висушіть. Якщо повторювати таку процедуру регулярно, ваші ложки завжди будуть як новенькі і прослужать дуже довго.
Зверніть увагу
Не користуйтесь для чищення металевих поверхонь абразивними пастами. Плями ви, звичайно, зчистити, але разом з ними і частина поверхні.
Корисна порада
Буру можна купити в магазині для садівників або в аптеці. Оскільки вам її потрібно дуже мало, а в садівничих відділах її продають досить великими упаковками, переважніше аптека.
Навіть якщо ви миєте ложки на повному циклі в посудомийній машині, з часом вони все одно трохи тьмяніють, виглядають брудними або плямистими. Витратьте зовсім небагато часу і, за допомогою найпростіших побутових інгредієнтів, ваші ложечки засяють, як нові.
Вам знадобиться
 • Алюмінієва фольга
 • Харчова сода
 • Фланель
 • Зубна паста
 • Відбілювач
 • Кондиціонер для білизни
 • Винний камінь
Інструкція
1
Срібні ложки Візьміть глибоке деко і застеліть його алюмінієвої фольгой.Аккуратно в один шар розкладіть на ньому ложки , опуклою стороною вверх.Залейте гарячою водою, додайте чверть склянки харчової соди і залиште на полчаса..Промойте холодною проточною водою і залиште сохнути. Щоб видалити плями від води, протріть насухо чистою м'якою тканиною.
2
Посрібнені ложечкіНаберіте в таз теплої води і додайте пару крапель миючого средства.Беріте ложки по одній і акуратно чистите їх за допомогою фланелевою тканини, з нанесеною на неї зубною пастой.Ополасківайте ложки в тазу і тут же промивайте під струменем теплої води. Витирайте досуха.
3
Ложки з нержавіючої сталі.Смешайте? склянки побутового відбілювача з? чашки кондиціонера для білизни і вилийте в таз з гарячою водою. Ретельно перемешайте.Поместіте в таз ложки з нержавіючої сталі на 30-40 мінут.Наденьте гумові рукавички і дістаньте прилади з води.Тщательно промийте ложки в гарячій мильній воді. Ополосніте.Деревянние ложки .Разведіте в тазу з гарячою водою 1 столову ложку рідкого мила і? склянки столового або яблучного уксуса.Опустіте ложки на 5-10 хвилин з таз з водою, милом і уксусом.Достаньте ложки , ретельно промийте їх гарячою водою і витріть насухо рушником.
4
Алюмінієві ложки Насипте в каструлю 2 столові ложки винного каменю і залийте його водою. Доведіть до кіпенія.Погрузіте ложки в киплячу воду і залиште на п'ять мінут.Слейте воду, обполосніть ложки і дайте їм висохнути.
Корисна порада
Дорогі столові прилади краще завжди мити вручну.