Як підключити HDD ноутбука до комп'ютера. чи можна в одному ноутбуці використовувати жорсткий диск від іншого.

Іноді у користувачів ноутбуків з'являється необхідність перенесення даних з одного жорсткого диска на інший, наприклад, на жорсткий диск настільного комп'ютера. Швидше за все, вбудований в ноутбук жорсткий диск не підійде ні до одного роз'єму на материнській платі стаціонарного комп'ютера. В цьому випадку можна скористатися спеціальними перехідниками.
Вам знадобиться
  • - перехідник IDE;
  • - перехідник USB.
Інструкція
1
У яких випадках може знадобитися такий перехідник? Приміром, ви використовуєте ноутбук вже кілька років. Через такий час, будь-який жорсткий диск буде близький до виснаження своїх ресурсів. Щоб не втратити всі дані, які є на цьому жорсткому диску, виконується така операція. Дані можна переміщати, як на новий жорсткий диск такого ж формату, так і на жорсткий диск стаціонарного комп'ютера.
2
Як ви вже зрозуміли, щоб перемістити інформацію з одного жорсткого диска формату 2,5 дюйма на другий диск такого ж формату буде потрібно придбати 2 перехідника. Але за відсутності коштів на другий перехідник, можна обійтися всього одним, використовуючи вінчестер комп'ютера, як тимчасове сховище.
3
Яким чином відбувається підключення до комп'ютера? До IDE-кабелю від материнської плати під'єднується широка сторона перехідника, в вузьку його частина вставляється роз'єм жорсткого диска. Від перехідника також відходить кабель живлення, не забудьте його підключити до блоку живлення. Всю операцію необхідно проводити при відключеному комп'ютері, бажано його повністю знеструмити.
4
При завантаженні комп'ютера відбудеться виявлення нового пристрою. В операційній системі Windows XP, незважаючи на версію Service Pack, доведеться перезавантажити комп'ютер. Після повторного завантаження комп'ютера ви можете приступити до переносу даних. Таким же чином підключається другий жорсткий диск (новий) і вся інформація копіюється на нього.
5
Також є інший варіант підключення вінчестера ноутбука до комп'ютера: диск можна вставити в спеціальний hdd-контейнер, який утворює з'єднання з комп'ютером за допомогою usb-перехідника. Швидкість передачі через порт usb буде значно нижче, але, в цілому, покупка такого контейнера значно вигідніше звичайного перехідника.
6
Видалений з корпусу ноутбука вінчестер необхідно вставити в hdd-контейнер і за допомогою usb-шнура з'єднати жорсткий диск з комп'ютером.