Як лікувати запор при вагітності.

Під час вагітності можуть з'явитися деякі не приємності, пов'язані з кишечником. Запори дуже сильно ускладнюють життя жінкам. Запором називають утруднене або неповне випорожнення кишечника більше доби.
Вам знадобиться
  • - консультація акушера;
  • - консультація хірурга;
  • - збалансоване харчування;
  • - проносні препарати (призначені лікарем);
  • - обстеження.
Інструкція
1
Слідкуйте за регулярністю стільця, нормальним вважається щоденний стілець. Його консистенція не повинна бути кашоподібної або у вигляді овечого калу. При порушенні форми і консистенції стільця зверніться із скаргами до свого акушера. Для початку він призначить спеціальну дієту. Адже під час вагітності порушується ферментативна активність і розслабляється гладка мускулатура, що і веде до порушення травлення і проблем зі стільцем. Можливо, вам знадобиться консультація гастроентеролога або хірурга.
2
Пройдіть всі призначені лікарем обстеження та дослідження (УЗД органів черевної порожнини, біохімічне дослідження крові, копрологіческое дослідження і аналізи крові і калу на гельмінти). Тільки грунтуючись на даних обстежень, лікар грамотно і без шкоди для вашого здоров'я підбере оптимальну терапію.
3
Дотримуйтесь спеціальну дієту і режим прийому їжі. У кишечнику повинне знаходитися якомога більше клітковини, так як вона не перетравлюється, але збільшує об'єм калових мас і розбухає, тим самим сприяючи спорожнення кишечника. Тому включайте в свій щоденний раціон овочі: моркву, буряк, огірки, помідори, гарбуз і кабачки, яблука. Корисний хліб грубого помелу. Їжте сухофрукти. Використовуйте для приготування їжі оливкову чи рослинну олію. Кефір та кисломолочні продукти також корисні при запорах.
4
Пам'ятайте, що міцний чай, чорна кава і какао, а також шоколад, білий хліб і борошняні продукти, манка і чорниця можуть провокувати запори. Намагайтеся уникати їх вживання.
5
Приймайте при здутті живота настої трав: квітів ромашки, насіння кмину або листя м'яти, кропу. Можна приймати активоване вугілля.
6
Робіть легкі фізичні вправи (наприклад, спеціальна йога для вагітних). Фізичні вправи сприятимуть посиленню перистальтики кишечника. Уникайте довгого стояння і підняття важких предметів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kkctXVnuRTo
Зверніть увагу
Невилікуваний під час вагітності запори згодом можуть призвести до утворення геморою.