Як навчитися правильно викладати думки. Як правильно навчитися викладати свої думки.

Уміння донести свою думку до оточуючих визначає не тільки те, як до нас ставляться люди, а й успішність особистості в цілому. Тому кожен амбітна людина просто зобов'язаний оволодіти ораторським мистецтвом максимально добре.
Вам знадобиться
  • - відеокамера;
  • - людина, готова допомогти;
  • - дзеркало.
Інструкція
1
Читайте відповідну літературу. Існує безліч книг з риторики, як професійних, так і розрахованих на широку аудиторію. Однією з найбільш вдалих в цьому плані можна назвати «Говоріть правильно ...» Алана Піза: вона невелика за обсягом, розглядає всі базові техніки правильного розмови і рясно присмачена прикладами з повсякденного життя. Прочитавши подібну книгу, ви, якщо не відкриєте для себе масу нового, то систематизуєте в голові вже наявні знання.
2
Читайте літературу різного роду. Письменники - люди, які вміють викладати власні думки , як ніхто. Читаючи класиків, лауреатів нобелівської премії і навіть просто белетристику, ви неусвідомлено будете запам'ятовувати способи побудови речень, цікаві формулювання і красиві фрази. Здивувати в цьому плані можуть деякі філософські трактати: наприклад, оформлені у формі діалогів або розмови з читачем. Вони більше сконцентровані саме на тому, щоб донести певну думку, і намагаються максимізувати відношення «смислколічество тексту». Цікавими вам можуть здатися Мануель Кастельс, Френсіс Фукуяма і Фрідріх Ніцше, що володіє талантом говорити цитатами. А ось до Гегеля звертатися - собі дорожче.
3
Говорите експромти. Існує два типи промови-експромту, які вам варто тренувати. Перший - «Проста ідея». Тобто, ви берете будь-яке слово (камінь, сльози, музика), даєте собі 30 секунд на обдумування і починаєте розкривати цю ідею (протягом хвилини) так, як вам захочеться. Другий тип - «за чи проти», де вам потрібно висловитися про якусь цитаті великої людини. Верхи майстерності можете вважати вміння говорити хвилину «за», а потім півтори хвилини «проти» однієї і тієї ж фрази. Намагайтеся знаходити людини, перед яким могли б імпровізувати - виступ перед дзеркалом і перед людьми - зовсім різні речі.
4
Пишіть тексти. Вони працюють зворотним чином, ніж експромт: навчать вас складати продумані, складні і грамотні пропозиції. Ідеальним варіантом стане не написання книг, а, наприклад, рецензії на фільми або твір-аналіз твору. Такий тип роботи має на увазі саме вираження певних думок через текст, що вам і потрібно.
Корисна порада
Записуйте на відео всі свої виступи і експромти. Тільки так ви по-справжньому зрозумієте, як виглядаєте зі сторони.