Як зробити лазерну сигналізацію.

Багато хто бачив в кінофільмах системи сигналізації, які спрацьовують при перекритті лазерного променя. Це не фантастика, такі прилади дійсно існують. Більш того, вони цілком доступні для самостійного виготовлення домашніми майстрами.
Інструкція
1
Купіть в газетному кіоску найдешевшу малопотужну червону лазерну указку. Візьміть непотрібне зарядний пристрій від стільникового телефону і резистор опором в 200 Ом і потужністю в 0,5 Вт Підключіть указку до зарядного пристрою через цей резистор, дотримуючись полярності (плюс - на корпусі). За допомогою шматочка пластмаси та широкої клейкої стрічки зафіксуйте кнопку включення указки в натиснутому положенні. Увімкніть зарядний пристрій у мережу - повинен з'явитися лазерний промінь. Ні в якому разі не направляйте його в глаза.Ток через указку повинен бути близько 35 мА. Якщо він відрізняється від цього значення, більш точно підберіть резистор. Підключення і відключення вимірювального приладу виробляєте при відключеному харчуванні.
2
Для живлення приймальні частини використовується друга зарядний пристрій від телефона.Возьміте фоторезистор і спеціальне чутливе реле, зване поляризованим. З'єднайте їх послідовно і підключіть до джерела пітанія.Такое реле має дві групи контактів, одна з яких замикається при одній полярності напруги на обмотці, а інша - при іншій. За допомогою омметра визначте, яка саме з цих груп замикається при висвітленні фоторезістора.Еслі реакція системи на поява і зникнення світла буде нечіткою, підберіть інше поєднання фоторезистора і поляризованого реле. Обов'язково переконайтеся, що обидва елементи ланцюга при тривалому освітленні не перегріваються.
3
Поляризоване реле не може безпосередньо керувати дзвінком з двох причин. По-перше, обидві його контактні групи - нормально розімкнуті, а потрібно хоча б одна нормально замкнута. По-друге, вони не розраховані на великий струм, споживаний звонком.Решіть обидві проблеми допоможе проміжне реле. Воно має бути розраховане на напругу в 5 В і струм в 20 мА. Підключіть його до джерела живлення через ту контактну групу поляризованого реле, яка спрацьовує про освітленні фоторезистора. Щоб контакти поляризованого реле не обгорали, обмотку звичайного реле зашунтірует у зворотній полярності (катод - до плюса, анод - до мінуса) діодом типу КД243Ж або імпортним типу 1N4007.
4
Дзвінок використовуйте з комплекту дитячого електроконструктора. Деякі такі дзвінки вимагають збірки - в цьому випадку, здійсните її, керуючись інструкцією до конструктора. Готовий дзвінок підключіть до джерела живлення через нормально замкнуті контакти звичайного реле, а його обмотку також зашунтірует діодом у зворотній полярності.
5
Передавач і приймач розташуйте таким чином, щоб промінь лазера падав на фоторезистор. Переконайтеся, що всякий раз, коли промінь перетинають, дзвенить дзвінок. При бажанні, променю можна надати складну форму за допомогою дзеркал, розташованих під кутом. Не допускайте відображення променя не назад в лазер - це може вивести його з строя.Поскольку саморобна лазерна сигналізація не сертифікована, її можна використовувати тільки як демонстраційної установки, але не для охорони реальних об'єктів.