Як купати кореллу. чи можна купати папугу Кореллі.

Все папуги - великі любителі купання. І Кореллі не виняток. Водні процедури необхідні їм не стільки для розваги, скільки для гігієни та запобігання сухості шкірного покриву і перьев.дальнейшем дуже складно зупинити. Різні папужки воліють різні способи купання. Одні люблять купатися в ванночках (або спеціальних пластикових купалках), інші воліють обприскування з розпилювача або побарахтаться в мокрій траві і листі, а треті взагалі вважають за краще приймати душ або стояти під цівкою води з-під крана. З'ясувати, що саме воліє ваша пташка, можна тільки методом проб і помилок. Якщо Кореллі сподобається, то вона буде розставляти крила і грудку і з задоволенням плескатися у воді.
Вам знадобиться
  • - будь-яка відповідна за розміром ванночка (чашечка),
  • - спеціальна купалка,
  • - обприскувач для квітів (або будь-який інший, не б'є струменем),
  • - звичайний душ,
  • - мокра трава або тонкі гілочки з листям,
  • - дитяче мило або шампунь.
Інструкція
1
Якщо ваша Кореллі віддає перевагу купатися в ванночках, то для цього достатньо просто поставити для неї будь-яку відповідну за розміром птиці миску з водою. Або підвісити в клітці спеціально призначену для цих цілей пластикову (або з оргскла) купалку. Води в ємність слід наливати не більше 1,5 сантиметрів. Температура води повинна бути кімнатної.
2
Для того щоб купати кореллу з розпилювача, потрібно докласти трохи терпіння. На перших порах птах може злякатися такого методу купання. Але не варто впадати у відчай. Щоб привчити папужки до розпилювача, потрібно кожен день поруч з ним обприскувати квіти (або просто зволожувати повітря) і, як би ненароком, періодично потрапляти на птицю. При цьому потрібно спостерігати за її реакцією. Якщо минуло кілька тижнів, а папужці явно не до душі такі процедури, то спробуйте запропонувати йому інший варіант купання. Наприклад, мокру траву і гілочки з листям.
3
Для купання Кореллі в траві потрібно як слід намочити її водою і покласти в клітку або на який-небудь піддон. Для залучення птиці можна в середину цього піддону покласти яке-небудь улюблені ласощі.
4
Деякі папужки вважають за краще купатися під душем або під струменем води. Щоб з'ясувати, чи належить до цієї категорії саме ваш птах, обережно піднесіть сидить на жердині вихованця до ллється воді. Спочатку вода повинна литися поруч, потім спробуйте трохи полити на самого папужки. Якщо птах злякалася, то процедуру варто повторити не раніше, ніж через день.
5
Може статися так, що ваша Кореллі випадково забруднилася, наприклад, в клею, фарбі, якому-небудь липкому речовині. Тут вже виникає необхідність цілеспрямовано викуповувати птицю. Для цього потрібно взяти папужки в руки наступним чином: 1. Покладіть долоню на спинку птіци.2. Зафіксуйте голову, взявши кореллу під щічками, пропустивши голову між великим і середнім пальцамі.3. Іншими пальцями обхопіть тіло птіци.Получается, що папужка лежить у вас на долоні животиком до вас. Тепер акуратно намочіть птицю, стежачи, щоб вода не потрапляла в очі і дзьоб. Потім злегка намильте оперення дитячим шампунем або милом. І все ретельно змийте. Якщо забруднення на спині, то виконайте все теж саме, тільки перевернувши птицю спинкою до себе.
Зверніть увагу
Яким би способом не волів купатися папужка, необхідно ретельно стежити, щоб у момент цієї процедури і поки птах повністю не висохне, в будинку не було протягів. Ризик застудити мокру птицю збільшується в кілька раз.Даже добре приручені Кореллі не люблять, коли їх беруть в руки і часто починають панікувати: бити крилами, намагатися клюнути. Брати птаха в руки слід в сутінках. Так папужки менше нервують, і знижується ризик їм що-небудь пошкодити.
Корисна порада
Зверніть увагу на те, що вода при купанні з розпилювача або під душем повинна бути трохи тепліше кімнатної температури.Бивает, що неможливо відмити забруднення з пір'я. У цьому випадку можна акуратно обрізати ті пір'їнки, з яких немає можливості змити бруд.
Завзяті любителі хвилястих папужок проявляють увагу і велику турботу до своїх вихованців. Час від часу домашні вихованці потребують купанні. Але точної відповіді на питання про періодичність водних процедур ніхто не знає. Кожен папужка відрізняється індивідуальністю, тому вимагає особливого ставлення до себе. З одного боку, папужки не можуть вимагати, щоб їх купали. З іншого боку, щоб підтримувати оперення в хорошому стані, необхідно час від часу їх купати.
Вам знадобиться
  • Ванночка для купання папужок.
Інструкція
1
Традиційний спосіб купання підходить більшості хвилястих папужок: - налийте у ванну для птахів теплої води (температура води повинна бути трохи вище кімнатної температури); - вода у ванні повинна бути чиста, і після купання відразу ж міняється і повністю виливається. Після купання намагайтеся прибирати воду, в якій купався ваш папужка, тому він буде пити цю брудну воду. Ставте ванночку з водою для купання не частіше одного разу на тиждень. Винятком можуть бути жаркі і сонячні літні дні.
2
Для того щоб зацікавити папужки, який не хоче купатися, киньте у воду його улюблені іграшки. Також можна спробувати заманити його улюбленими солодощами. Кращим місцем для купання буде ванночка, яка висить за кліткою, а не навпаки. Також для ванночки можна використовувати різні ємності. Приміром, невикористаний лоток котячого туалету і т.д.
3
Деякі папужки навмисне роблять вигляд, що не люблять купатися. Вони люблять це робити, але їм не подобається резервуар, який ви запропонували своєму домашньому вихованцеві. Деякі папужки люблять купатися в посуді, дно якої викладено травою. У якості «зеленного дна» можна використовувати подорожник, кульбаба або інші схожі трави.
4
Якщо вам здалося, що жоден спосіб не підходить для вашого пернатого друга, то спробуйте виконати наступний варіант заманювання його купатися: напевно, він оцінить краплі дощу, які можна штучно отримати за допомогою пульверизатора.