Як малювати натюрморт аквареллю. Як намалювати натюрморт аквареллю статті.

Малювання аквареллю привабливо як для дітей, так і для дорослих - ця фарба додає картині легкість і прозорість. Невдалі мазки можна змити мокрою кистю, просушити папір і знову малювати. Робота з аквареллю вимагає тільки якісного паперу, а в іншому нічого складного і витратного немає!
Вам знадобиться
  • - акварельні фарби,
  • - папір (ватман або спеціальний папір для акварелі),
  • - кисті,
  • - вода,
  • - олівець,
  • - пластикова палітра.
Інструкція
1
Простежте за організацією свого робочого простору - тримайте всі інструменти під рукою, світло направте зліва направо, щоб рукою не загороджувати малюнка. Композицію з предметів поставте на рівні глаз.Карандашом намітьте контури всіх предметів на майбутній картині. Малюнок наносите легко, щоб не пошкодити папір. Не користуйтеся часто ластиком - це теж порушує структуру і фактуру бумагі.Рісуйте без тіней і відразу визначайте місця, які залишаться білими.
2
Кисті використовуйте білячі і колонкові - вони краще підходять для акварелі. Для заливки візьміть велику плоску кисть, а для деталей - кисть поменьше.Начінайте з далекого плану і, злегка змінивши тон, переходьте до скатертини і великим ділянкам фруктів. Малюйте предмети, схожі за кольором, тон і колір вибирайте, виходячи з кольору фону, щоб не втратити загального колориту картини. Там, де лежить тінь, нанесіть колір аквареллю .
3
Потім приступайте до сюжету картини, який малюйте усіма потрібними фарбами. Фарбу наносите без тіней, не забувайте залишати білі місця. Задайте колір фруктам і глека з чаркою. Контраст кольору і білих плям злегка размойте, щоб пом'якшити переходи і края.Когда малюєте аквареллю натюрморт, пам'ятайте, що всі предмети впливають один на одного - їх колір як би перетікає один в іншій. Тіні теж не чорні, вони увібрали в себе колір предметів і обстановки і мають свій колір.
4
Деякі місця доробіть розмивання, особливо там, де є білий колір. Підсильте кольоровість фруктів і предметів, зробіть інші доробки малюнка пензликом з акварельною фарбою. Прорисуйте контури всіх предметів, але не різко, а щоб вони зливалися з соседнімі.Отложіте картину і подивіться на неї через кілька годин - ви обов'язково знайдете, що необхідно доопрацювати і підправити. Акварель можна виправити в будь-який момент. Через деякий час очі відпочинуть від вашого натюрморт а, побачать все по-новому.
5
Не наносіть занадто багато шарів фарби - акварель втратить свою легкість!
Зверніть увагу
При висиханні колір акварелі стає світліше. Акварель буває рідка і суха, хороша і та і інша, але рідка в тюбиках краще розчиняється у воді.
Корисна порада
Вибирайте спеціальний папір для акварелі - вона не скочується, тому катишки НЕ будуть псувати вашу роботу.