Професія: Як вибрати стиль життя.

Вибір професії - важливе рішення в житті кожної людини. Особливо складно це зробити молодим людям, адже для них він здається своєрідним «підбиттям підсумків першої частини життя».
Інструкція
1
Пройдіть кілька тестів. В інтернеті ви зможете знайти безліч психологічних анкет, які вкажуть поле діяльності, яке вам більше підходить. Не варто довіряти їм всім, але пройшовши кілька - ви напевне помітите щось спільне в результатах. Наприклад, якщо в вас більше розвинене творче начало, то вам підійде робота в рекламному агентстві або пов'язана з викладанням. З іншого боку, якщо вам більше подобається робота з паперами і цифрами, то набагато більше задоволення принесе професія бухгалтера.
2
Визначтеся, хочете ви працювати або заробляти. Цей, можливо занадто різкий, але принциповий, вибір значно звузить коло пошуків і допоможе досягти хоча б якогось душевної рівноваги. Якщо ви не замислюючись скажете що хочете «заробляти», то вибирайте роботу, пов'язану з бізнесом і кар'єрним ростом; шукайте скоріше не «своє покликання», а найбільш перспективний рід діяльності - навряд чи вас буде хвилювати монотонність роботи, якщо вона приносить стабільний дохід. І навпаки, якщо для вас важливо отримувати задоволення від процесу - відразу відкиньте всі неприємні вам дисципліни.
3
Запитайте у знайомих, яка професія вам би підійшла. Найчастіше буває так, що всі в один голос кажуть: «Я бачу тебе тільки журналісткою», і це фактично виявляється вірним вибором, який дійсно доведеться вам до душі. Секрет у тому, що думка «зі сторони» завжди трохи об'єктивніше вашого власного, і люди можуть запропонувати цікаві варіанти, про які ви і не здогадувалися.
4
Спробуйте себе у всьому. Не варто думати, що перший вибір виразно виявиться правильним: за своє життя ви напевно переберете десяток місць роботи і кілька пологів діяльності. Сучасна ринкова економіка надає вам масу можливостей, і навіть вибір ВНЗ не є таким вже обмеженням (серед випускників університетів лише невеликий відсоток працює за фахом). Тому не варто хвилюватися даремно і вважати що ваш перший вибір чомусь виявиться останнім.
Корисна порада
Під час навчання постійно шукайте тимчасові підробітки - це дозволить до моменту випуску іже мати уявлення про власні переваги.