Як копіювати картини.

Незважаючи на існування копіювальних апаратів і сканерів, багато художників і сьогодні копіюють картини від руки. Найскладніше в цьому процесі - точно дотримати пропорції. Допоможуть вам у цьому спеціальні пристосування, деякі з яких може виготовити самостійно будь-який домашній майстер.
Інструкція
1
Перший спосіб копіювання картин з дотриманням пропорцій полягає у використанні пантографа. Якщо цього приладу у вас ще немає, виготовте його самостійно. Пристрій пантографа показано на рісунке.В середині нижньої частини приладу розташований підпружинений олівець, що наносить зображення на копію. У правому нижньому кутку знаходиться щуп, який художник вручну переміщає за оригіналом. Змінюючи положення цього щупа на лінійці, можна вибирати масштаб копірованія.Для оберігання оригіналу від впливу щупа закривайте його тонким аркушем скла або оргскла. Копіюйте пантографом тільки контури малюнка, а фарбуйте його вручну. При необхідності, виготовте копію на папері, а на полотно перенесіть зображення за допомогою копірки.
2
Недоліком пантографа є громіздкість: він у декілька разів більші за картини , яку з його допомогою можна скопіювати. Для відтворення великих картин доведеться виготовити дуже великий пантограф. Якщо ви хочете скопіювати велику картину без її масштабування, скористайтеся другим способом.Возьміте лист скла і поставте його вертикально. Зліва від листа помістіть оригінал, праворуч - заготовку для копії. Оригінал освітите настільною лампою. Розташувавши голову ліворуч від скла, ви побачите уявне зображення, поєднане із заготівлею. Залишається обвести його, а потім розфарбувати. Копія вийде зеркальной.Еслі ви - лівша, доведеться розташувати оригінал і лампу праворуч, а заготовку для копії - зліва. Дивитися на скло в цьому випадку слід справа.Чтоби копія вийшла не дзеркальною, перенесіть цим способом зображення на кальку, потім переверніть її і перенесіть копію на полотно за допомогою копіювального паперу. Потім розфарбуйте зображення на полотні.
3
Якщо ви не бажаєте в процесі ручного копіювання картини повністю відмовлятися від використання сучасних технологій, скористайтеся наступним способом. Сфотографуйте картину цифровим фотоапаратом, потім спроектуйте зображення комп'ютерним проектором прямо на полотно. Залишиться тільки обвести його, а потім розфарбувати.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що картини сучасних художників (нині живуть або померлих менше 70 років тому) закон дозволяє копіювати тільки в особистих цілях.