Як малювати дим.

Процес горіння завжди супроводжується виділенням диму , про що свідчить відоме прислів'я. Явищ, пов'язаних з димом, а також його видів - безліч: об'ємні чорні клуби диму при виверженні вулкана або пожежі, затишний білий стовпчик з пічної труби або тонкі виткі цівки і хмарки над чашкою ароматної кави. Намалювати дим - непросте завдання, оскільки його форма мінлива і не цілком конкретна. Однак терпляче слідуючи декільком крокам, ви зможете домогтися цілком реалістичного ефекту, зображуючи дим.
Вам знадобиться
  • - графічний редактор або звичайні матеріали для малювання (папір, пензлі і фарби/вугілля і крейду/пастель).
Інструкція
1
Відкрийте новий документ в графічному редакторі. Почніть малювання текстурного хмарного фону, що нагадує небо у похмурий день. Використовуйте різні види твердих кистей, що мають форму безформних плям з розсіюються краями, і нейтральні сіруваті відтінки.
2
На отриманому тлі намітьте великої круглої пензлем з рваними краями бажану форму клубів диму . Визначте джерело світла у вашому малюнку і вимальовується округлі форми, використовуючи більш світлі тони, ніж при створенні фона.Также ви повинні враховувати, чи впливає рух вітру або щось ще на форму і напрямок диму на вашому малюнку , інакше зображення не буде правдоподібним. Вільно використовуйте вашу фантазію і інтуїтивний метод малювання, адже дим може приймати найрізноманітніші форми.
3
Тепер, використовуючи темно-сірі відтінки, намітьте великої пензлем затінені відтінки димного стовпи. Рухи руки з пензлем повинні бути округлими або спіралевіднимі, нагадують малювання вовни баранчика. Формуйте великі тіньові ділянки, створюючи загальну грубу форму хмари диму .
4
М'якою кистю починайте згладжувати кордону освітлених і затінених ділянок димною маси. Чим вище вз диму ється хмара диму , тим більше пухнастим і м'яким він стає, але ближче до основи його клуби більш концентровані і різко виражені, оформлені. Використовуйте інструменти розмиття і розтирання, щоб надати диму пухнастість і згладити початкові різкі кордону між темними і світлими відтінками кольору.
5
Додайте більше деталей в ваш малюнок, використовуючи круглі тверді кисті середнього і маленького розмірів. Клуби диму як би ярусами нашаровуються один над іншим, утворюючи ритмічну гряду опуклостей, роблячи весь стовп рельєфним. Ці яруси і опуклості відкидають тіні один на одного. Тіні плавно переходять в відблиски, утворюючи м'яку пухнасту текстуру «поверхні» диму . Світло може прориватися крізь тінь, що додає велику глибину і обсяг зображенню диму .
6
Доробіть малюнок ще більш тонкими деталями. За допомогою тонкої кисті нанесіть текстуру «баранчиків» спіралевіднимі мазками світлої фарбою по затінених ділянках. Висвітліть відблиски на опуклостях димного рельєфу і надайте всьому малюнку закінчений вигляд.
Завдання, які вирішуються за допомогою сучасних растрових графічних редакторів, пов'язані в основному з обробкою існуючих зображень. Створення з нуля повноцінної композиції в такому редакторі - досить трудомісткий процес. Фрагменти реалістичних зображень високого дозволу набагато простіше отримати при рендеринге векторної графіки і тривимірних сцен. Однак, завдяки великій кількості фільтрів, в растрових редакторах можна легко створити безліч псевдо-реалістичних зображень. Наприклад, намалювати дим в фотошопі - справа кількох хвилин.
Вам знадобиться
  • Редактор графіки Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Створіть новий документ. Натисніть клавіші Ctrl + N, або виберіть у головному меню пункти "File" і "New ...". В отобразившейся діалозі задайте параметри створюваного документа. В полях "Width" і "Height" введіть ширину і висоту зображення. Має сенс встановити дані значення в діапазоні 400-600 пікселів. У списку "Background Contents" виберіть пункт "Transparent". У списку "Color Mode" встановіть значення "RGB Color", а в списку, розташованому праворуч від нього - значення "8 bit". Натисніть кнопку "OK".
2
Виберіть кольору переднього і заднього плану. Клікніть по елементам управління, розташованим на панелі інструментів, що відображає відповідні кольори. З'являться діалоги вибору кольору. Встановіть колір переднього плану в сірий (шестнадцатеричное RGB-значення в діапазоні B4B4B4-E8E8E8), а колір заднього плану в чорний.
3
Залийте все простір зображення чорним кольором. Поміняйте місцями кольори переднього і заднього плану. Виберіть інструмент "Paint Bucket Tool". Клікніть мишею в будь-яку точку зображення. Знову поміняйте місцями кольори переднього і заднього плану.
4
Створіть новий шар. Виберіть в меню "Layer", "New", "Layer ...", або ж натисніть клавіші Shift + Ctrl + N.
5
Створіть заготовку зображення дим а. Активуйте інструмент "Polygonal Lasso Tool". Виділіть область зображення довільної форми. Форма області виділення повинна бути витягнута у вертикальному напрямку. Бажано, щоб вона була досить неправильної форми і ассиметрична. Залийте область виділення за допомогою інструменту "Paint Bucket Tool" кольором переднього плану. При бажанні, освітлити краю області за допомогою інструменту "Dodge Tool". Зніміть виділення, натиснувши Ctrl + D. Об'єднайте шари, вибравши в меню пункти "Layer" і "Merge Down", або натиснувши Ctrl + E.
6
Застосуйте до зображення фільтр Wave довільну кількість разів. В меню виберіть пункти "Filter", "Distort", "Wave ...". Відобразитися діалог настройки. Підберіть в ньому параметри застосування фільтра для досягнення бажаної форми деформації зображення, або кілька разів натисніть кнопку "Randomize". Оцінюйте результат, спостерігаючи за зміною зображення в панелі попереднього перегляду. Натисніть кнопку "OK". В меню виберіть пункти "Edit" і "Fade Wave ...", або натисніть клавіші Ctrl + Shift + F. В діалозі "Fade" встановіть позначку в перемикачі "Preview". В поле "Opacity" введіть довільне значення в діапазоні 30-70 (при цьому спостерігаючи за зміною зображення). Натисніть кнопку "OK". Повторіть послідовність застосування фільтра і ослаблення його дії (операція "Fade") кілька разів, змінюючи параметри. Також іноді вибирайте значення, відмінне від "Normal" у списку "Mode" діалогу "Fade".
7
Застосуйте до зображення ефект розмивання. Виберіть в меню пункти "Filter", "Blur", "Gaussian Blur ...". В поле "Radius" введіть значення в діапазоні 1.2-1.6. Натисніть кнопку "OK". На цьому малювання дим а можна вважати закінченим.
Корисна порада
Експериментуйте з параметрами фільтра Wave і параметрами його ослаблення для отримання реалістичних зображень диму. Зберігайте отримані зображення для створення колекції заготовок.