Як заправити спліт. заправка спліт системи своїми руками.

Свіжий і чисте повітря в приміщенні є однією зі складових здорового способу життя. Сучасні системи вентиляції, кондиціонери і спліт-системи здатні забезпечити комфортний мікроклімат практично в будь-якому приміщенні. Щоб не допустити поломки спліт-системи , необхідно стежити за її роботою і своєчасно, раз на півтора-два роки виробляти її дозаправку фреоном.
Вам знадобиться
  • - манометрична станція,
  • - вакуумний насос,
  • - заправні ваги
  • - балон з фреоном
Інструкція
1
Осушіть систему кондіціонераЧтоби осушити систему, необхідно продути її азотом. Якщо первинний монтаж спліт-системи був проведений без технічних порушень, то весь фреон розташовується в зовнішньому блоці кондиціонера і продування системи можна здійснити за допомогою фреону, а не азоту.
2
вакуумируют систему кондиціонер за допомогою вакуумного насоса. Це необхідно для повного видалення вологи і азоту з спліт-системи .
3
Перевірте кондиціонер на герметичність. Герметичність спліт-системи необхідно перевіряти під тиском. Період роботи кондиціонера без дозаправки залежить від герметичності його системи.
4
Заправте кондиціонер необхідною кількістю холодоагенту. Марка і кількість фреону, необхідні вашому кондиціонеру, вказані заводом-виробником. Інформацію про це можна знайти в технічному паспорті спліт-системи . Заправка кондиціонера фреонам здійснюється через монометріческую станцію, за допомогою спеціальних заправних ваг. Для заправки побутових спліт-систем використовуються сертифіковані холодоагенти підвищеної безпеки. Як правило, марки R-410А, R-22 або R-134A. Заправка спліт-системи холодоагентом поганої якості може привести до поломки компресора.
5
Включіть і протестуйте спліт-систему. Для цього, відкрийте обидва крана спліт-системи і включіть кондиціонер на охолодження в мінімальному режимі. Дочекайтеся включення компресора і поспостерігайте за кранами кондиціонера протягом 15 хвилин. Якщо крани кондиціонера почали обмерзати - необхідно дозаправить його. Дозаправка здійснюється невеликими порціями. Якщо кран не обмерзають, значить заправка пройшла успішно.
Зверніть увагу
Виробники кондиціонерів і фахівці з їх обслуговування настійно не рекомендують заправляти спліт-системи самостійно. Для якісної та безпечної заправки кондиціонерів фреоном необхідно мати спеціальне обладнання, професійні знання і сертифікований холодоагент. Недотримання технології заправки може привести до збоїв в роботі спліт-системи, а також до її повного виходу з ладу.
Корисна порада
Заправка спліт-системи холодоагентом входить в стандартний комплекс обслуговування кондиціонерів.
Щоб кондиціонер протягом довгого часу дарував освіжаючу прохолоду спекотним літом і ніжне тепло холодної восени, його необхідно підтримувати в працездатному стані, а це значить, що потрібно вчасно проводити заправку спліт-системи фреоном.
Вам знадобиться
  • - вакуумний насос;
  • - холодоагент;
  • - діагностичне обладнання.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що кондиціонер потребує дозаправки. Як правило, фахівці рекомендують подібного роду заходи проводити з періодичність один раз у півтора-два роки за умови, що монтаж кондиціонера був здійснений професійно, а його експлуатація здійснюється відповідно до існуючих норм і стандартів. Якщо в ході монтажу були допущені навіть незначні помилки, то дозаправка кондиціонера може вимагатися набагато частіше.
2
За допомогою вакуумного насоса видаліть вологу з спліт-системи. Потім перевірте герметичність системи, адже період роботи кондиціонера без дозаправки безпосередньо залежить від герметичності спліт-системи.
3
Виконайте дозаправку спліт-системи кондиціонера, використовуючи сертифікований високоякісний холодоагент. Якщо знехтувати якісними показниками холодоагенту, то це може стати причиною передчасного виходу з ладу компресора, ремонт якого стоїть чимало коштів.
4
Дозаправку виконуйте в будь-який час року, тобто, як влітку, так і взимку. Для виконання дозаправки не потрібно здійснювати демонтаж кліматичної системи: на зовнішньому блоці спліт-системи є спеціальні отвори, призначені для діагностики спліт-системи та дозаправки кліматичного обладнання холодоагентом.
5
Після дозаправки протестуйте працездатність кондиціонера і поспостерігайте, чи не обмерзають Чи крани кондиціонера (це є знаком того, що недостатня кількість холодоагенту було введено в спліт-систему).
Зверніть увагу
Якщо не впевнені, що впораєтеся з заправкою спліт-системи своїми силами, довірте виконання даної операції фахівцям з багаторічним досвідом.
Корисна порада
Для дозаправки спліт-систем фахівці рекомендують використовувати холодоагенти R-410a, R-22 і R-134a.