Як зробити цукати з апельсина. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Цукати відомі з давніх часів і завжди користувалися особливою популярністю на Сході. У Росію і Європу їх завезли купці, і довгий час цукати вважалися екзотичним ласощами. Можна купити різноманітні цукати і в магазині, але якщо їх приготувати самостійно, то можна позбавити себе від всякого роду шкідливих барвників і консервантів і здивувати своїх гостей справжнім солодким делікатесом. Найпростіше приготувати цукати з апельсинової кірки.
Вам знадобиться
    • 300 г підготовлених апельсинових кірок; - 700 г цукрового піску;
    • 250 мл води.
Інструкція
1
Оберіть для приготування цукатів кілька великих апельсинів. Бажано, якщо вони матимуть товсту шкірку. Очистіть їх і розріжте шкірку на смужки шириною не більше 1 см. Якщо ширина буде більше, то цедра вбере в себе цукровий сироп нерівномірно.
2
Отримані шматочки шкірки вимочуйте в чистій воді протягом трьох днів. Воду міняйте два рази на добу. Це робиться для видалення гіркоти, властивої апельсинової цедри.
3
Через 3 дні помістіть шкірку в друшляк і дайте стекти залишкам води протягом 1-2 годин. З цукру і води приготуйте сироп. Киплячим сиропом залийте шкірку і дайте постояти до повного охолодження сиропу. Потім поставте посуд з апельсиновою шкіркою в сиропі на повільний вогонь, доведіть до кипіння і знову дайте настоятися протягом 10-12 годин. Повторіть цю процедуру не менше трьох разів.
4
Готову апельсинову шкірку відкиньте на сито або друшляк і дайте стекти лишків сиропу. Підсушіть шкірку. Це можна зробити за допомогою духової шафи при мінімальній температурі. Або просто розкладіть шматочки шкірки на підносі або обробній дошці і підсушіть в приміщенні. Перший спосіб скоротить час приготування цукатів. Якщо сушити другим способом, то часу піде більше, але цукати просушать рівномірно. Обсипте підсушені цукати цукровою пудрою і помістіть для зберігання в пластиковий контейнер або скляну банку.
Зверніть увагу
За рахунок великого вмісту цукру цукати досить калорійні, близько 216 ккал. Вони практично не містять вітамінів і мікроелементів, але в них є корисна при будь-якій дієті клітковина. Тому якщо ви любите посидіти на дієті, то це буде найшкідливішим ласощами для вас.
Корисна порада
Цукати з апельсинової шкірки можна використовувати як самостійне ласощі або додавати їх в тісто при приготуванні домашньої випічки.