Як лікувати перелом хребта.

Перелом хребта можна отримати не тільки при падінні на спину, але і при приземленні на п'яти, при різкому гальмуванні автотранспорту, під час пірнання в незнайомий водойму. Симптомами перелому можуть бути як повна обездвиженность і втрата чутливості, так і незначний біль у хребті.
Вам знадобиться
  • - 2% розчин промедолу;
  • - вата;
  • - марля;
  • - гіпсові бинти;
  • - петля Гліссона ;
  • - похилий щит;
  • - камфорний спирт.
Інструкція
1
Людини з підозрою на перелом хребта транспортуйте в лікарню на жорсткому щиті в положенні на животі. Перекладайте пацієнта з носилок обережно, для того щоб уникнути додаткового зміщення хребців.
2
Введіть знеболююче засіб, наприклад 2 мл 2% розчину промедолу внутрішньом'язово.
3
Зробіть рентгенограму всього хребетного стовпа і прицільний знімок предположительного місця перелому. Рентгенограми виконуються в прямій і бічній проекції. За рентгенівським знімкам визначте рівень ушкодження і його тяжкість. Якщо рентгенограма не дає повної картини стану, зробіть комп'ютерну або магнітно-резонансну томографію.
4
Визначте, чи є ознаки здавлення спинного мозку отломками хребців. Для цього попросіть пацієнта, якщо він знаходиться у свідомості, поворушити руками або ногами. Дізнайтеся, чи збережена чутливість нижче місця перелому.
5
При переломах тіл шийних хребців без значного зміщення відламків накладіть на шию ватно-марлевий комір. Зміцніть комір зовні гіпсовими бинтами. При переломах зі зміщенням уламків, але без ознак здавлення спинного мозку, лікуєте пацієнта за допомогою петлі Гліссона. Вона дозволить «підвісити» пацієнта за підборіддя до спинки ліжка і таким способом зіставити відламки. Для цього надіньте петлю на шию хворого, кінці прикріпіть до спинки ліжка, потім підніміть головний кінець ліжка на 50 см.
6
При переломах тіл грудних і поперекових хребців без зміщення відламків укладіть хворого на ліжко з похилим щитом. Для того щоб пацієнт не скочувався вниз з похилій площині, підведіть йому пахви лямки, закріплені у спинки ліжка. Якщо перелом супроводжується невеликим зміщенням уламків, то додатково під місце перелому підкладайте валики, розправляє хребет. Висоту валиків збільшуйте поступово.
7
Перелом и дужок хребців, а також будь-які переломи, що супроводжуються здавленням спинного мозку, лікуєте оперативними методами. Під час операції видаліть дрібні відламки з рани, відновіть цілісність хребетного стовпа.
8
Пацієнтам, які знаходяться без свідомості під крижі і п'яти підкладайте гумові круги, протирайте шкіру двічі на день камфорним спиртом для запобігання появи пролежнів.
9
Після зрощення перелому рекомендуйте пацієнту виконувати лікувальну гімнастику, яка дозволить зміцнити м'язи спини.