Як знайти корінь в третього ступеня.

Операцію знаходження кореня третьої ступеня зазвичай називають витяганням «кубічного» кореня, а полягає вона в знаходженні такого речового числа, зведення якого в куб дасть значення рівне подкоренного числу. Операція вилучення арифметичного кореня будь ступеня n еквівалентна операції піднесення в ступінь 1/n. Для практичного обчислення кубічного кореня можна використовувати кілька способів.
Інструкція
1
Використовуйте онлайн-калькулятор для знаходження кореня третьої ступеня. Наприклад, щоб зробити це за допомогою сервісу, вміщеного на сторінці http://csgnetwork.com/cuberootcubecalc.html, достатньо ввести число в поле Enter A Value і натиснути кнопку Calculate. Цей калькулятор використовує для обчислень JavaScript-сценарій, то є всі обчислення виробляються безпосередньо в вашому комп'ютері, тому результат ви отримаєте миттєво. Корінь кубічний з введеного числа буде поміщений в поле Calculated Cube Root, де його можна скопіювати і перенести в потрібну вам програму.
2
Інший спосіб - використовувати калькулятор, вбудований в пошукову систему Google. Наприклад, для знаходження кубічного кореня з числа 1730 введіть в поле пошукового запиту 1730 ^ (1/3). Якщо треба знаходити корінь з дрібного числа, то як роздільник цілої та дробової частини використовуйте точку, а не кому.
3
Якщо немає доступу в інтернет, то можна використовувати калькулятор, вбудований в операційну систему Windows. Посилання на його запуск захована не менше глибоко, ніж смерть Кащея. Щоб дістатися до неї спочатку розкрийте головне меню на кнопці «Пуск», потім відкрийте розділ «Усі програми», потім клацніть підрозділ «Стандартні», після нього - секцію «Службові», а потім клацніть пункт «Калькулятор». Можна зробити простіше - натиснути клавіші WIN + R, ввести команду calc і натиснути Enter.
4
Відкрийте в меню калькулятора розділ «Вид» і виберіть пункт «Інженерний» або «Науковий», так як потрібна функція в звичайному інтерфейсі програми відсутня. Потім введіть число, з якого треба витягти кубічний корінь.
5
Поставте відмітку в чекбоксі поруч з написом Inv - так ви повідомите програмі, що треба виконувати операції зворотні тим, що вказані на функціональних кнопках його інтерфейсу. Потім клацніть кнопку з символами x ^ 3 і калькулятор порахує і покаже вам результат вилучення кубічного кореня з введеного числа.