Як оновити bios відеоадаптера. Bios відеоадаптера оновити.

Оновлення bios відеокарти можна робити з різних причин: свіжа версія bios підвищує продуктивність адаптера, вирішує можливі конфлікти обладнання і драйверів, додає нові можливості. Для прошивки bios необхідно мати програму-прошівальщіка, нову версію bios, програму для збереження копії поточного bios, дискету і флоппі-дисковод.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма-прошивальщик;
  • - нова версія системи bios;
  • - дані про відеокарту;
  • - дискета;
  • - флоппі-дисків.
Інструкція
1
Зробіть копію bios відеокарти. Це можна зробити за допомогою програм NVIDIA BIOS Editor, TNT BIOS Editor, GF123 BIOS Edit та інших. Ці програми можна знайти через пошуковик або на сайті виробника відеокарти. Копія необхідна, щоб у разі невірної прошивки була можливість відкотити зміни. Тому перед даної операцією уважно перегляньте модель вашої відеокарти і виробника. Далі зайдіть на офіційний сайт і скачайте всі потрібні програми.
2
Створіть дискету. Для цього скопіюйте на дискету програму-прошивальщик (її також можна знайти на офіційному сайті виробника) і нову версію bios. Копіювати потрібно в корінь носія. Поставтеся до цього дуже серйозно, оскільки неправильна експлуатація може нашкодити комп'ютеру.
3
Перезавантажте комп'ютер і завантажити з дискети. Напишіть в командному рядку команду nvflash new.rom, де nvflash - назва прошівальщіка, а new.rom - назва старої версії bios. Якщо виконання програми тут же припиниться, а на екрані з'явиться напис EEPROM not found, то вам потрібно знайти іншу програму-прошивальщик.
4
Програма запитає дозвіл на прошивку, введіть YES. Тим самим ви підтвердите виконання операції. Зображення пропаде на кілька секунд - за цей час очиститься область пам'яті bios і запишеться нова версія. Вам залишиться лише перезавантажити комп'ютер.
5
Щоб підстрахувати себе, обов'язково зробіть копію старої версії bios, перевірте нову версію на працездатність вашої відеокартою за допомогою програми VGABios, а також створіть аварійну дискету, де необхідно задати автоматичний запуск прошивки bios з копії старої версії. Якщо ви не розумієте що і як потрібно робити, краще звернутися з фахівцям в даній області, щоб надалі не довелося комп'ютер нести в ремонт.
Зверніть увагу
Вимкнути живлення комп'ютера. Вставити замість AGP відеокарти, відеокарту PCI. Вставляєте дискету з програмою прошивки БІОС і самим БІОСом.І якщо не пошкоджений Boot Block, можна буде запустити програми з диска А.