Як підібрати протигаз.

Протигаз призначений для захисту органів дихання, обличчя, очей, а іноді і шкіри голови від шкідливих домішок, що у повітрі у вигляді пари, туману, диму, а також хвороботворних бактерій. Правильно підібраний протигаз врятує вам життя в надзвичайних ситуаціях.
Вам знадобиться
  • Для виміру протигаза нам знадобиться м'яка вимірювальна стрічка, шолом - маска протигаза, таблиця розмірів протигаза
Інструкція
1
При виборі потрібного вам розміру протигаза правильно підберіть по росту лицьову частину (шолом-маску), перевірте його справність. Для точного розміру протигаза візьміть вимірювальну стрічку і проведіть по замкнутій лінії голови, що проходить через маківку, щоки і підборіддя. Виміру округлятимете до 0,5 см.
2
Визначте потрібний вам розмір протигаза за результатами вимірювання. Порівняйте свої результати з таблицею розмірів протигаза показання на малюнку. При огляді встановіть, чи немає тріщин і проколів в шолом-масці і сполучної трубці, цілі скла очок протигаза, працюють правильно клапани. На фільтруючої коробці не повинно бути пробоїн і вм'ятин.
3
Одягніть і випробуйте протигаз. Якщо скла очок знаходяться проти ваших очей, і шолом-маска щільно прилягла до вашого обличчя, то ви правильно підібрали собі протигаз, і він герметичний. Далі зробіть сильний видих і відкрийте очі, відновіть дихання, ви при цьому видаліть заражене повітря, який міг потрапити туди в момент надягання протигазу.
Зверніть увагу
Взимку гума протигаза може отвердеть, і тому розмір (шлема- маски) може зменшиться, ось чому протигаз постійно тримаєте під курткою або пальто.Прі надітому протигазі обігріває клапани руками, продувайте їх різким видихом.
Корисна порада
Перед тим, як одягти протигаз, приберіть волосся з лоба і скронь, це може привести до порушення герметичності, особливо це стосується жінок. Тому жінкам треба гладко зачесати волосся назад, зняти заколки, гребінці, прикраси.